Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała

2024-05-25 08:20:00; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: La Gazzetta dello Sport

AS Roma nie wiąże przyszłości z Nicolą Zalewskim. Reprezentant Polski został wystawiony na listę transferową - zapewnia „La Gazzetta dello Sport”.

José Mourinho odważnie stawiał na 22-latka. W poprzedniej kampanii wystąpił on w 47 spotkaniach, spędzając na murawie prawie 3200 minut. Niestety, ostatnie miesiące nie były dla niego tak udane.

Rola Zalewskiego stopniowo traciła na znaczeniu. Po zatrudnieniu Daniele De Rossiego stał się jedynie rezerwowym. W ostatnich 13 meczach legendarny pomocnik tylko czterokrotnie korzystał z jego usług.

AS Roma planuje dokonać latem sporych zmian w kadrze. Te dotkną również reprezentanta Polski.

Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, Nicola Zalewski został wystawiony na listę transferową. Klub zamierza poszukać mu latem nowego pracodawcy, gotowego zapłacić odpowiednią kwotę. 

Urodzony w Tivoli wahadłowy nie potrafił wzbudzić zaufania De Rossiego, który razem z zarządem debatuje nad kształtem kadry na przyszłe rozgrywki.

Wychowany przez „Giallorossich” zawodnik musi szukać nowego klubu. Przed nim bardzo intensywne lato, biorąc pod uwagę pewne powołanie na Mistrzostwa Europy w Niemczech. Udany występ na turnieju powinien mu znacznie ułatwić poszukiwania.

Nicola Zalewski zanotował dla zespołu z Wiecznego Miasta 105 występów, dwa gole i siedem asyst. Podczas kampanii 2021/2022 celebrował triumf w Lidze Konferencji Europy. 

Na razie nie wiadomo jednak, jaka przyszłość czeka 16-krotnego reprezentanta Polski. Do tej pory łączono go między innymi z Fiorentiną, a także Premier League. Również inne kluby Serie A mają na niego chrapkę.

Więcej na ten temat: Polska Włochy AS Roma Nicola Zalewski Serie A