Niejasności wokół transferu Sandomierskiego do Belgii. Ile kosztował?

Niejasności wokół transferu Sandomierskiego do Belgii. Ile kosztował?
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Polska prokuratura we współpracy z belgijskim organami ścigania bada szczegóły transferu Grzegorza Sandomierskiego z Jagiellonii do Genku.

Przypominamy, że golkiper Cracovii przeszedł do ekipy z Jupiler Pro League w 2011 roku i według nieoficjalnych informacji, kosztował 1,9 miliona euro. Zgodnie z zapisami w umowie aż 30% tej sumy powinno trafić na konto Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, gdzie bramkarz stawiał pierwsze kroki w świecie futbolu. Ci jednak po dzień dzisiejszy gwarantowanej kwoty nie zobaczyli. Dlaczego?

– Zaczął się cyrk. Najpierw Jagiellonia poinformowała, że Sandomierski odchodził jako wolny zawodnik i na jego transferze nie zarobiła nic. Jakiś absurd. Później pojawiła się informacja, że niby miał kosztować 800 tysięcy euro. Poszedłem z tą sprawą do Piłkarskiego Sądu Polubownego przy PZPN. Musiałem zapłacić 30 tysięcy złotych, by sąd w ogóle się tym zajął. Sąd nakazał Jagiellonii zapłacić nam 150 tysięcy złotych, ale ta  się odwołała, a my nie dostaliśmy nic – powiedział Stanisław Bańkowski, prezes MOSP.

Gdyby tego było mało, to zespół z Białegostoku miał dopuścić się fałszowania dokumentów, w których twierdził, że golkiper od 12. roku życia był ich piłkarzem.

- To bzdura. Na początku występował u nas i to z MOSP-u w 2007 roku jako 17-latek został wypożyczony do Lecha Poznań. Mam na to dokumenty – zapewnia Bańkowski.

Po stronie MOSP-u stoi też dziennikarz belgijskiej gazety „Het Nieuwsblad” - Guillaume Maebe, który otrzymuje od klubu dobre i zweryfikowane informacje i według jego wiedzy Sandomierski kosztował Genk 1,7 miliona euro, czyli niewiele mniej niż donosiły polskie media.

Bańkowski dwa lata temu skierował sprawę do prokuratury. Na początku została ona zawieszona, ale teraz za sprawą pomocy z Belgii ponownie zostanie rozpatrzona.

Całej sytuacji nie komentuje na razie Jagiellonia, która nie ma sobie nic do zarzucenia.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Jonathan David odchodzi z Gentu. Hitowy transfer Jonathan David odchodzi z Gentu. Hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy