Nieuprawniony zawodnik w eliminacjach w Ameryce Południowej. Na ten moment Argentyna poza mundialem!

Nieuprawniony zawodnik w eliminacjach w Ameryce Południowej. Na ten moment Argentyna poza mundialem!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FIFA

Boliwia za wystawienie nieuprawnionego zawodnika w eliminacjach Mistrzostw Świata została przez FIFA ukarana dwoma walkowerami – za mecze z Peru i Chile.

Pierwszego września Boliwijczycy w La Paz osiągnęli bardzo dobry wynik, wygrywając z Peru 2-0 po golach Pablo Escobara i Ronalda Raldesa. Z kolei siódmego września bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z aktualnym mistrzem kontynentu, Chile, co też oczywiście było sporym sukcesem.

Oba dobre wyniki idą jednak w niepamięć – zostały zweryfikowane jako 3-0 dla rywali Boliwii ze względu na udział Nelsona Davida Cabrery, który z Peru wszedł w 82., a z Chile w 77. minucie. Dodatkowo Boliwijczycy zapłacą 12 tysięcy franków szwajcarskich kary.

33-letni Cabrera w tym roku zadebiutował w reprezentacji Boliwii, chociaż jest Paragwajczykiem i wcześniej zagrał jeden mecz dla kadry tego państwa. Od 2012 roku gra jednak w lidze boliwijskiej w Bolívarze i ma tamtejsze obywatelstwo.

Weryfikacja wyników sprawiła, że Argentyna spadła na szóste miejsce w tabeli kwalifikacji strefy CONMEBOL. Piąte miejsce, gwarantujące udział w play-offach, zajmuje Chile, które ma tyle samo punktów, co Argentyna. W listopadzie jednak przed „Albicelestes” dwa bardzo trudne mecze – wyjazd do lidera - Brazylii i domowe starcie z Kolumbią.

Boliwia tym samym ma cztery punkty w dziesięciu meczach i plasuje się na dziewiątej pozycji, jedynie przed Wenezuelą, która nie potrafiła wygrać nawet jednego meczu.

Do końca kwalifikacji pozostało osiem kolejek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy