„Nieustanie kopali pode mną dołki”. Były prezes Górnika Zabrze tłumaczy powód odejścia

„Nieustanie kopali pode mną dołki”. Były prezes Górnika Zabrze tłumaczy powód odejścia fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Dziennik Zachodni

Górnik Zabrze pozostaje bez prezesa po tym, jak rezygnację złożył Adam Matysek. Na temat odejścia wypowiedział się sam zainteresowany na łamach „Dziennika Zachodniego”.

Jeszcze kilka dni temu chyba nikt nie zakładał, że Adam Matysek zrezygnuje z posady prezesa Górnika Zabrze.

Działacz miał być jednym z odpowiedzialnych za prywatyzację wielokrotnego mistrza Polski.

W ostatnim czasie jednak spadła na niego fala hejtu, co ewidentnie poruszyło 55-latka. Do tego stopnia, że Matysek postanowił odejść.

Teraz postanowił uchylić rąbek tajemnicy, co przekonało go do tej szokującej decyzji. Udzielił wywiadu dla „Dziennika Zachodniego”.

- Decydującym był jeden czynnik: postawa moich współpracowników z zarządu, czyli Tomasza Masonia i Małgorzaty Miller-Gogolińskiej. Nie miałem już chęci z nimi współpracować - stwierdził.

- Ich działanie było szokujące. Mówiąc kolokwialnie nieustannie kopali pode mną dołki i rozpowszechniali nieprawdziwe informacje. Walczyli ze mną plotkami korytarzowymi. Nie mogłem tego dłużej akceptować. Dojrzewałem do tej decyzji od dawna, data nie miała żadnego znaczenia. Po prostu w czwartek stwierdziłem, że już nie chcę tkwić w takim układzie - dodał.

Matysek nie gryzł się w język...

- Przykłady? Jest ich dużo. To oni na przykład opowiadali, że pracownicy klubu odchodzą przeze mnie. Że to ja ich skłócam, że ja prowadzę do konfliktów.

Okazuje się, że 55-latek może wrócić do klubu, ale pod jednym warunkiem.

- Wrócę, jeśli w klubie nie będzie pana Tomasza i pani Małgorzaty. Chcę jeszcze dodać, że jest mi naprawdę bardzo przykro, że tak się to wszystko potoczyło. Przez te kilka miesięcy pracy poznałem świetnych ludzi w tym klubie i zobaczyłem jakie serce ma Górnik - zakończył.

Więcej na temat: Górnik Zabrze Polska Adam Matysek

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka OFICJALNIE: Lech Poznań z dodatkowym zastrzykiem gotówki za Kamila Jóźwiaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy