Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer!

Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport.pl

Jarosław Niezgoda jest blisko przenosin do Portland Timbers, lecz najpierw napastnik Legii Warszawa musi po raz drugi przejść ablację serca.

Problemy zawodnika z sercem nie są niczym nowym. Niezgoda musiał przejść zabieg już w 2018 roku, lecz istniało wtedy małe prawdopodobieństwo, że wada ponownie da o sobie znać. Tak właśnie się stało, co potwierdziły ostatnie testy medyczne. Piłkarz postanowił nie zwlekać i już w piątek przejdzie kolejny zabieg ablacji serca, jak dowiedział się Tomasz Włodarczyk z redakcji „Sport.pl”.

Wszystko wskazuje jednak na to, że transfer nie jest zagrożony. Amerykanie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, ale nadal są przekonani, że zabieg rozwiąże problemy, dzięki czemu Niezgoda będzie w pełni gotowy na trudy zbliżającego się sezonu Major League Soccer.

Przypadek Niezgody jest dobrze znany lekarzom sportowym, a ablacja pomagała zwalczyć problemy z arytmią serca między innymi Cristiano Ronaldo. Na najbliższą środę zaplanowano kolejne EKG, które wykaże, czy Niezgoda jest zdolny do gry. Pozytywna opinia lekarzy pozwoli na sfinalizowanie transakcji, a Polak wznowi treningi, gdy tylko zagoi się pooperacyjna rana.

24-latek opuści przedsezonowe zgrupowanie Timbers, ale powinien być gotowy jeszcze przed startem sezonu w Ameryce Północnej. Ten przypada na początek marca.

Przypomnijmy, że wicemistrzowie Polski mają zarobić na swoim graczu 3,8 miliona dolarów. Jeśli jednak spełnione zostaną wszystkie warunki dodatkowe, kwota ta może wzrosnąć do nawet pięciu milionów. Dyrekcja ekipy z Portland pozostaje spokojna i zapewnia, że negocjacje będą dalej trwały. Oficjalnych komunikatów można jednak spodziewać się dopiero po ocenie wyników medycznych.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy