Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer!

Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport.pl

Jarosław Niezgoda jest blisko przenosin do Portland Timbers, lecz najpierw napastnik Legii Warszawa musi po raz drugi przejść ablację serca.

Problemy zawodnika z sercem nie są niczym nowym. Niezgoda musiał przejść zabieg już w 2018 roku, lecz istniało wtedy małe prawdopodobieństwo, że wada ponownie da o sobie znać. Tak właśnie się stało, co potwierdziły ostatnie testy medyczne. Piłkarz postanowił nie zwlekać i już w piątek przejdzie kolejny zabieg ablacji serca, jak dowiedział się Tomasz Włodarczyk z redakcji „Sport.pl”.

Wszystko wskazuje jednak na to, że transfer nie jest zagrożony. Amerykanie zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, ale nadal są przekonani, że zabieg rozwiąże problemy, dzięki czemu Niezgoda będzie w pełni gotowy na trudy zbliżającego się sezonu Major League Soccer.

Przypadek Niezgody jest dobrze znany lekarzom sportowym, a ablacja pomagała zwalczyć problemy z arytmią serca między innymi Cristiano Ronaldo. Na najbliższą środę zaplanowano kolejne EKG, które wykaże, czy Niezgoda jest zdolny do gry. Pozytywna opinia lekarzy pozwoli na sfinalizowanie transakcji, a Polak wznowi treningi, gdy tylko zagoi się pooperacyjna rana.

24-latek opuści przedsezonowe zgrupowanie Timbers, ale powinien być gotowy jeszcze przed startem sezonu w Ameryce Północnej. Ten przypada na początek marca.

Przypomnijmy, że wicemistrzowie Polski mają zarobić na swoim graczu 3,8 miliona dolarów. Jeśli jednak spełnione zostaną wszystkie warunki dodatkowe, kwota ta może wzrosnąć do nawet pięciu milionów. Dyrekcja ekipy z Portland pozostaje spokojna i zapewnia, że negocjacje będą dalej trwały. Oficjalnych komunikatów można jednak spodziewać się dopiero po ocenie wyników medycznych.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy