Nottingham Forest nie ma dość. Beniaminek Premier League blisko transferów z Newcastle United i Atlético Madryt

Nottingham Forest nie ma dość. Beniaminek Premier League blisko transferów z Newcastle United i Atlético Madryt
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Relevo.com | The Telegraph

Nottingham Forest prowadzi szeroko zakrojone działania zmierzające do pozyskania Jonjo Shelveya z Newcastle United oraz Felipe z Atlético Madryt.

Dwukrotny zdobywca Pucharu Europy i jednokrotny mistrz Anglii zrealizował od momentu zaliczenia powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii aż 26 transferów.

Ta pokaźna liczba wzmocnień nie okazuje się jednak wystarczająca dla działaczy Nottingham Forest, którym marzy się nawiązanie współpracy z jeszcze dwoma zawodnikami przed zamknięciem zimowego okna.

Wcześniej udało im się pozyskać Gustavo Scarpę i Danilo z Palmeiras oraz Chrisa Wooda z Newcastle United.

A teraz celują między innymi w sprowadzenie klubowego kolegi drugiego z nich - Jonjo Shelveya.

Luke Edwards z „The Telegraph” przekonuje, że ekipa z City Ground prowadzi zaawansowane negocjacje ze „Srokami” w celu ustalenia warunków definitywnej przeprowadzki środkowego pomocnika, który na pół roku przed wygaśnięciem obowiązującego porozumienia nie odgrywa żadnej istotnej roli w szeregach drużyny prowadzonej przez Eddie'ego Howe'a.

Ten stan rzeczy został podyktowany między innymi przez fakt, że blisko 31-letni piłkarz stracił początek sezonu z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego i teraz ponownie zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Mimo to Nottingham Forest nie widzi przeciwwskazań do nawiązania współpracy z byłym graczem Charltonu, Blackpool, Liverpoolu oraz Swansea City, na którego ma już czekać do podpisania kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Z kolei drugim zawodnikiem znajdującym się w kręgu zainteresowań beniaminka Premier League jest Felipe z Atlético Madryt.

Fabrizio Romano oraz Matteo Moretto z Relevo.com przekonują, że oba kluby znajdują się już o krok od wypracowania pełnego porozumienia odnośnie realizacji przeprowadzki brazylijskiego defensora.

33-letni środkowy obrońca nie odgrywa żadnej istotnej roli w ekipie prowadzonej przez Diego Simeone i na pół roku przed wygaśnięciem umowy może zwolnić w zespole miejsce Çağlarowi Söyüncü.

Reprezentant Turcji ustalił warunki współpracy z drużyną ze stolicy Hiszpanii od lipca bieżącego roku, a teraz mógłby nieco przyspieszyć swoje przybycie na Civitas Metropolitano z Leicester City.

„Lisy” nie powinny robić mu z tego tytułu większych problemów, ponieważ 26-latek pojawił się na boisku tylko trzykrotnie w tym sezonie, czyli o jeden raz więcej niż Felipe w Atlético Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy