Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia kadrowicza. „Możemy być spokojni”

2024-06-17 11:20:41; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia kadrowicza. „Możemy być spokojni” Fot. FotoPyK
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Łączy Nas Piłka [YouTube]

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią (1:2) na starcie EURO 2024. W trakcie drugiej połowy spotkania kamery telewizyjne uchwyciły moment, w którym Michał Skóraś złapał się za kolano. Media zaczęły spekulować o odniesionej kontuzji. Jaki jest stan zdrowia kadrowicza?

Obrazki, które mogli oglądać widzowie przed odbiornikami w trakcie drugiej połowy niedzielnego meczu Polski z Holandią, zamroziły krew w żyłach wielu kibiców.

W 57. minucie kamery telewizyjne uchwyciły rozgrzewającego się tuż za linią boczną Michała Skórasia, który błyskawicznie chwycił się za prawe kolano.

Media, nawet te zagraniczne, momentalnie podchwyciły temat, sugerując, że reprezentant Polski mógł w tamtym momencie doznać kontuzji, przez co w wątpliwości zaczęto poddawać jego dalszy udział na tegorocznych Mistrzostwach Europy.

Obawy fanów zostały jednak rozwiane podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

- Z Michałem Skórasiem sytuacja może wyglądała groźnie, ale możemy być spokojni. Z resztą zawodników musimy poczekać - jeżeli będziemy mieli nowe informacje, niezwłocznie je przekażemy - powiedział rzecznik prasowy kadry Emil Kopański.


Michał Skóraś ma za sobą bardzo udaną końcówkę sezonu w barwach belgijskiego Club Brugge. 24-latek zaczął otrzymywać znacznie więcej szans po przyjściu nowego trenera, Nicky'ego Hayena, w efekcie czego zakończył ubiegłe rozgrywki z czterema bramkami oraz ośmioma asystami na koncie.

Były zawodnik Lecha Poznań rozegrał pełne 90 minut w towarzyskim starciu reprezentacji Polski przeciwko Ukrainie. Występ okrasił wówczas asystą. Spotkanie z Holandią, podobnie jak wcześniejszą potyczkę z Turcją, przesiedział jednak na ławce rezerwowych.