2024-09-30 09:22:41; Aktualizacja: 1 godzina temu
Nowe wieści z Hiszpanii. To Thibaut Courtois usłyszał od kibiców Atlético Madryt [WIDEO] Fot. Ringo Chiu / Shutterstock.com
Karol Brandt Źródło: La Sexta

Atlético Madryt zremisowało 1:1 spotkanie derbowe z Realem Madryt. Zawody zostały przerwane po tym, jak obrzucono przedmiotami Thibauta Courtois, który po pierwszym golu zwrócił się do kibiców. Pierwsi na prowokacje zdecydowali się jednak fani „Los Rojiblancos” – informuje La Sexta.

W 64. minucie „Los Blancos” rozgrywali rzut rożny. Chwilę potem piłkę na lewym skrzydle miał już Vinícius Júnior. Brazylijczyk posłał w pole karne groźną centrę, po której bramkę zdobył jego rodak Éder Militão.

Po tej sytuacji w Thibauta Courtois poleciały różne przedmioty, w tym zapalniczki, a mecz musiał zostać przerwany.

Kamery telewizyjne pokazały ujęcia, na których Belg odwraca się do kibiców Atlético Madryt i coś do nich krzyczy.

Diego Simeone oskarżył wprost zawodnika Realu Madryt o prowokacje.

Całej sytuacji postanowiła przyjrzeć się La Sexta. Stacja telewizyjna dokładnie przeanalizowała materiał wideo. Wynika z niej, że to… fani „Los Colchoneros” sprowokowali golkipera.

Podczas wykonywania rzutu wolnego słychać przyśpiewkę: „Lo, lo, lo, lo, lo, lo. Courtois, muérete”. Tu kluczowe jest ostatnie słowo, które w tłumaczeniu na język polski oznacza „zdychaj”.

Jak odczytano z ruchu warg, Courtois wykrzykiwał do kibiców, by kontynuowali to, co zaczęli.

Ostatecznie derby skończyły się podziałem punktów.