Nowy nabytek Chelsea dał popis na turnieju mistrzowskim [WIDEO]

Nowy nabytek Chelsea dał popis na turnieju mistrzowskim [WIDEO] fot. Chelsea
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

Andrey Santos, który w styczniu dołączył do Chelsea, pokazał się z bardzo dobrej strony w trakcie Mistrzostw Ameryki Południowej do lat 20.

Udane występy na poziomie drugiej ligi brazylijskiej w barwach Vasco da Gama zaowocowały zainteresowaniem Andreyem Santosem ze strony czołowych europejskich klubów. Rywalizację o jego podpis wygrała Chelsea, która zaoferowała 12,5 miliona euro, do których dochodzi prawdopodobnie 7,5 miliona w formie bonusów.

Niedługo po potwierdzeniu transferu do Europy Santos udał się z reprezentacją Brazylii do Kolumbii na Mistrzostwa Ameryki Południowej do lat 20. Pomocnik był kapitanem i czołową postacią młodego zespołu „Canarinhos”.

W trakcie turnieju rozegrał osiem meczów, sześciokrotnie trafiając do siatki. Zrobił to w spotkaniach z Peru, Argentyną, Kolumbią, Ekwadorem, Wenezuelą oraz Urugwajem. Pozwoliło mu to sięgnąć po koronę króla strzelców do spółki z kolegą z drużyną - Vitorem Roque. 17-latek z Athletico Paranaense również wzbudza duże zainteresowanie wśród klubów ze Starego Kontynentu.

Brazylijczycy nie zanotowali w Kolumbii ani jednej porażki. Z siedmioma zwycięstwami i dwoma remisami na koncie zdobyli tytuł mistrzowski. W decydującym starciu (nie był to klasyczny finał, rywalizowano w grupie) pokonali Urugwaj 2:0.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy