Obrońca Legii Warszawa nie zagra do końca sezonu [OFICJALNIE]

2024-05-17 22:29:19; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Obrońca Legii Warszawa nie zagra do końca sezonu [OFICJALNIE] Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Legia Warszawa

Gonçalo Feio na konferencji prasowej zapowiadającej starcie Legii Warszawa z Wartą Poznań zdradził, że Marco Burch nie zdąży wyleczyć kontuzji przed końcem sezonu.

Bieżąca kampania, która co prawda dobiega już końca, jest dla Legii Warszawa niczym kręta droga, na której końcu widać małe światełko w postaci potencjalnego awansu do europejskich pucharów. Drużyna ze stolicy nie może jednak za żadne skarby pozwolić sobie na wpadkę w dwóch ostatnich kolejkach.

Najbliższym rywalem Legii będzie Warta Poznań, która wciąż walczy o ligowe utrzymanie. Przy okazji konferencji prasowej zapowiadającej to spotkanie trener Gonçalo Feio zabrał głos w sprawie kontuzjowanych zawodników swojego zespołu.

Portugalczyk zdradził, że do końca sezonu nie zagra Marco Burch, który na początku kwietnia podczas meczu w trzecioligowych rezerwach doznał uszkodzenia mięśnia grupy kulszowo-goleniowej.

- Marco Burch nie zagra jeszcze w tym sezonie. Piłkarz zrobił wszystko, aby jeszcze w tym sezonie pomóc drużynie. Tak samo sztab medyczny. Próbowaliśmy przyśpieszyć proces jego powrotu na boisko. Na ten moment wiemy jednak, że ten cel jest niemożliwy. Planujemy, żeby Marco był gotowy na okres przygotowawczy - powiedział.

Szwajcarski obrońca dołączył do Legii we wrześniu ubiegłego roku z rodzimego FC Luzern za kwotę w wysokości 650 tysięcy euro.

Jego dotychczasowy bilans w barwach stołecznego klubu składa się na osiem występów w pierwszym zespole oraz na trzy występy w jego rezerwach, które okrasił dwiema asystami.