Obronił trzy rzuty karne! Niesamowity występ bramkarza Legii Warszawa

2024-09-04 19:57:36; Aktualizacja: 36 minut temu
Obronił trzy rzuty karne! Niesamowity występ bramkarza Legii Warszawa Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Jakub Zieliński z Legii Warszawa wystąpił w meczu reprezentacji Polski do lat 17. Młody golkiper pokazał się z bardzo dobrej strony i to szczególnie w serii rzutów karnych. Wybronił trzy jedenastki i udało się pokonać Czarnogórę.

Przerwa reprezentacyjna to oczywiście czas dorosłej drużyny narodowej. W tle jednak swoje spotkania rozgrywają też juniorskie zespoły. W środę rozgrywano na przykład spotkanie w ramach Pucharu Syrenki. W nim piłkarze prowadzeni przez Dariusza Gęsiora mierzyli się w Grodzisku Mazowieckim z Czarnogórą.

Regulaminowy czas gry nie dał rezultatu, bo było 2-2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W nich lepiej spisali się „Biało Czerwoni”, którzy pokonali przeciwnika w stosunku 4-3.

Bohaterem rywalizacji był niewątpliwie bramkarz Legii Warszawa. Jakub Zieliński, bo o nim mowa, w ramach serii jedenastek obronił aż trzy karne przeciwnika, dając swoim kolegom upragnione zwycięstwo.

To nie koniec wątków ze strony stołecznego klubu, bo swoje minuty złapał także Pascal Mozie.

Jeśli chodzi natomiast o Zielińskiego, to trafił on na Łazienkowską z Gedanii Gdańsk w lipcu 2023 roku. W obecnym sezonie rozegrał już łącznie cztery spotkania: po dwa w Centralnej Lidze Juniorów i trzecioligowych rezerwach Legii.

Następny mecz drużyna narodowa do lat 17 rozegra 6 września. Zmierzy się wtedy z Rumunią.