Ødegaard na celowniku Bayeru

Ødegaard na celowniku Bayeru fot. Instagram
Karol Brandt
Źródło: Marca

Martin Ødegaard, po znakomitym sezonie w barwach Vitesse, na brak ofert nie może narzekać. Według najnowszych doniesień z Półwyspu Iberyjskiego obecnie w wyścigu o podpis Norweg jest nie tylko Ajax, ale również Bayer Leverkusen.

Hiszpańskie oraz holenderskie media już wcześniej podawały, że latem może nastąpić kulminacyjny moment w karierze 20-latka. Wszystko za sprawą przełomowego sezonu, podczas którego wybrano go m.in. piłkarzem kwietnia w Eredivisie. Na bilans skrzydłowego mogącego grać także na pozycji ofensywnego pomocnika składa się 37 spotkań, 11 goli i 12 asyst.

Pomimo tego jego pozostanie w Realu Madryt na kolejny sezon wcale nie jest takie jasne. W zespole „Królewskich” już teraz panuje duża konkurencja i bardzo prawdopodobne jest jego wypożyczenie, a nawet transfer definitywny z opcją odkupu. 

Do tej pory faworytem był Ajax skłonny wydać na transfer 16-krotnego reprezentanta Norwegii 20 milionów euro, ale teraz według „Marki” do walki o jego angaż włączył się Bayer Leverkusen.

„Aptekarze” dwa dni temu stracili Juliana Brandta, lecz zyskali 25 milionów euro. Tym samym dysponują pokaźnym zastrzykiem gotówki, którą mogą przeznaczyć na sprowadzenie Martina Ødegaarda. W czwartym zespole zakończonego sezonu Bundesligi 20-latek miałby zająć pozycję rozgrywającego. 

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, latem możemy być świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji o podpis utalentowanego Norwega. Podkreślmy jednak, że w tym przypadku sporo będzie zależało od nastawienia Realu Madryt, z którym skrzydłowego wiąże dwuletni kontrakt. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy