Oferta Bayernu Monachium odrzucona. Gwiazda wyceniona na dwa razy więcej

2024-06-10 17:56:51; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Oferta Bayernu Monachium odrzucona. Gwiazda wyceniona na dwa razy więcej Fot. Bagu Blanco/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Kaveh Solhekol [Sky]

Fulham odrzuciło ofertę Bayernu Monachium w wysokości 30 milionów funtów za João Palhinhę. Anglicy wyceniają swoją gwiazdę na dwa razy więcej - podaje Kaveh Solhekol ze Sky.

Portugalczyk był o krok od przejścia w szeregi Bayernu Monachium już podczas letniego okna transferowego w ubiegłym roku. Wówczas zawodnik przyleciał nawet do Niemiec, gdzie wziął udział w sesji fotograficznej przed podpisaniem kontraktu. 

Transakcja spaliła jednak na panewce. W trakcie Transfer Deadline Day władze Fulham nie znalazły następcy 28-latka, przez co angielski klub nie dał „zielonego światła” na przeprowadzenie operacji.

Temat przenosin Palhinhi do ekipy „Bawarczyków” powrócił po zakończeniu minionego sezonu. Tym razem o względy piłkarza zabiega nowy szkoleniowiec zespołu, czyli Vincent Kompany. Belg ma być wielkim zwolennikiem takiego posunięcia.

Jak informował Fabrizio Romano, negocjacje pomiędzy klubami w sprawie transferu pomocnika znajdują się na zaawansowanym etapie.

Jednak najnowsze doniesienia przekazywane przez Kaveh Solhekol ze Sky wskazują, że do osiągnięcia całkowitego porozumienia w kwestii kwoty transakcji jest jeszcze daleka droga.

Zdaniem dziennikarza do gabinetów Fulham wpłynęła oferta w wysokości 30 milionów funtów, która została odrzucona. Co więcej, klub z Craven Cottage wycenia swoją gwiazdę na dwukrotność zaproponowanej stawki. Postawa negocjacyjna, którą przyjęli przedstawiciele angielskiego zespołu, może zatem znacznie skomplikować rozmowy pomiędzy stronami.

João Palhinha wystąpił w 39 spotkaniach minionego sezonu. Zdobył cztery bramki i zanotował asystę.