OFICJALNIE: 33-letni Alaksiej Szpileuski trenerem Erzgebirge Aue

OFICJALNIE: 33-letni Alaksiej Szpileuski trenerem Erzgebirge Aue
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FC Erzgebirge Aue

Alaksiej Szpileuski został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Erzgebirge Aue. Ostatnio odpowiadał on za wyniki Kajratu Ałmaty.

Erzgebirge Aue zakończył poprzedni sezon zaplecza Bundesligi dopiero na dwunastym miejscu. Z tego powodu działacze postanowili dokonać zmian na ławce trenerskiej.

Z posadą pożegnał się Dirk Schuster, a jego miejsce zajął raptem 33-letni Alaksiej Szpileuski.

Pomimo niezaawansowanego, jak na warunki trenerskie wieku, Białorusin dysponuje dużym doświadczeniem: najpierw jako piłkarz, a później w roli szkoleniowca.

Jeśli chodzi o jego indywidualne występy, to te wielkiego wrażenia nie robią. Przygodę z piłką zakończył dosyć szybko, bo jeszcze jako 18-latek, na poziomie juniorskim, kiedy przywdziewał trykot VfB Stuttgart.

Później natomiast odpowiadał za szkolenie młodzieży między innymi w RB Lipsk, a następnie zaufało mu rodzime Dynamo Brześć.

Tam jednak nie pracował zbyt długo, bo władze pożegnały się z nim po wysokiej porażce 0-4 przeciwko Apollonowi Limassol w ramach 3. rundy eliminacji do Ligi Europy.

Mimo to kilka miesięcy później zatrudnił go Kajrat Ałmaty. To właśnie tam świętował swój największy sukces, bo zdobył mistrzostwo Kazachstanu.

Po ostatnim sezonie doszedł jednak do wniosku, że potrzebuje nowych wyzwań. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że 33-latek wyląduje w 2. Bundeslidze.

Jego kontrakt z nowym pracodawcą będzie ważny do 30 czerwca 2024 roku.

- Przede wszystkim jestem niezmiernie wdzięczny obu klubom za to, że na mnie postawiono. Tak samo dziękuję Kajratowi, bo za pięć tygodni ta drużyna stanie do walki o Ligę Mistrzów. Teraz robię jednak kolejny krok i postaram się rozwijać w Aue. Od początku pobytu tutaj wiem, że robię dobrze. Potrzebujemy rozwoju i to mój główny cel - przyznał nowy szkoleniowiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy