OFICJALNIE: Ajax Amsterdam rezygnuje z Mohameda Ihattarena

2022-10-31 19:07:42; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Ajax Amsterdam rezygnuje z Mohameda Ihattarena Fot. PSV
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Ajax Amsterdam

Ajax Amsterdam wydał komunikat o nadchodzącym powrocie Mohameda Ihattarena do Juventusu. Klub z Holandii nie skorzysta tym samym z opcji wykupu ofensywnego pomocnika po zakończeniu okresu jego wypożyczenia.

Wychowanek PSV Eindhoven zbliża się coraz większymi krokami do świętowania dopiero 21. urodzin i pomimo tak młodego wieku może pochwalić się już całkiem bogatym przebiegiem kariery.

Ta nie jest niestety w dużej mierze związana z jego boiskowymi wyczynami. A wszystko to przez trudny charakter Mohameda Ihattarena. Holender najpierw w bardzo burzliwych okolicznościach doprowadził do rozstania z macierzystym klubem na rzecz zaliczenia przeprowadzki do Juventusu, by następnie zaginąć po trafieniu na natychmiastowe wypożyczenie z zespołu z Turynu do Sampdorii, bo nie spodobało mu się kontynuowanie kariery w ekipie z Genui.

W tej sytuacji „Stara Dama” została zmuszona do ściągnięcia go z powrotem i skorzystania z nadarzającej się okazji do wysłania go do rodzimej Holandii, gdzie pomocną dłoń w kierunku ofensywnego pomocnika wyciągnął Ajax Amsterdam.

„Godenzonen” pozyskali 20-latka w ramach rocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu i początkowo sporo wskazywało na to, że z niej skorzystają, ponieważ były młodzieżowy reprezentant Holandii odbudował się w rezerwach giganta Eredivisie. Dlatego w trwającym sezonie miał zacząć odgrywać ważną rolę w seniorskim zespole.

Tak się jednak nie stało przez wątek kryminalny, w który wplątał się Ihattaren przez niewłaściwe ulokowanie swoich uczyć wobec pewnej młodej kobiety. Jej rodzina nie wyraziła aprobaty na stworzenie związku dziewczyny z piłkarzem, co doprowadziło do zastraszania oraz kierowania gróźb pod adresem ofensywnego pomocnika.

Ten poinformował o wszystkim klub oraz służby. Następnie wszystkie strony uznały, że najbezpieczniej będzie odseparować zawodnika od Ajaksu Amsterdam, co spowodowało kolejne zaległości w treningach.

Tych Holender nie zdołał do tej pory nadrobić, więc władze drużyny podjęły decyzję o nieskorzystaniu z opcji wykupu, o czym poinformowały w wydanym komunikacie.

„Ajax poinformował Mohameda Ihattarena i Juventus FC, że opcja wykupu nie zostania aktywowana. Tym samym wypożyczenie Ihattarena dobiegnie końca 3 stycznia 2023 roku i nie zostanie przedłużone. 20-latek trafił do nas tymczasowo z włoskiego klubu w stycznia 2022 roku z opcją wykupu zawartą w umowie” - czytamy na stronie.

Na chwilę obecną trudno wyrokować, jak potoczą się dalsze losy Ihattarena, który jest formalnie związany z Juventusem do 30 czerwca 2025 roku.