OFICJALNIE: AZ Alkmaar zmienia szkoleniowca. Zaskakujący powód

OFICJALNIE: AZ Alkmaar zmienia szkoleniowca. Zaskakujący powód
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AZ

Przedstawiciele AZ Alkmaar zdecydowali się w trybie natychmiastowym zakończyć współpracę z Arne'em Slotem z powodu możliwego objęcia przez niego posady szkoleniowca Feyenoordu Rotterdam po tym sezonie.

Władze „Kaaskoppen” postanowiły przed startem ubiegłego sezonu zaufać „żółtodziobowi” i powierzyły misję poprowadzenia swojego zespołu 42-latkowi, który przed nastaniem tego momentu nie odpowiadał za wyniki żadnego seniorskiego zespołu.

Wcześniej dał się on im jednak poznać z dobrej strony za sprawą należytego wywiązywania się obowiązków asystenta Johna van den Broma, dlatego przedstawiciele AZ uwierzyli w to, że odnajdzie się w roli pierwszego szkoleniowca.

Z kolei ten zaczął bardzo szybko spłacać się im za otrzymane zaufanie, ponieważ w pierwszym roku pracy mógł sięgnąć z ekipą z Alkmaar po mistrzostwo Holandii.

Niestety już nigdy nie dowiemy się, czy Arne Slot wywalczyłby ten tytuł, ponieważ rozgrywki Eredivisie zostały przerwane i przedwcześnie zakończone z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.

Ten stan rzeczy sprawił, że „Kaaskoppen” przystąpili niezwykle zmotywowani do obecnych krajowych zmagań i nie ponieśli w nich jeszcze ani jednej porażki. Mimo to plasują się na dość odległym siódmym miejscu, ale mają za to o dwa rozegrane spotkania mniej od prowadzącego Ajaksu Amsterdam. Gdyby je wygrali, to wówczas zmniejszyliby swoją stratę do lidera do czterech punktów.

Tego celu nie będzie już jednak dane osiągnąć 42-latkowi, ponieważ został on dość niespodziewanie pozbawiony zajmowanego stanowiska z powodu bycia głównym kandydatem do przejęcie Feyenoordu po odejściu na emeryturę Dicka Advocaata po zakończeniu trwającego sezonu.

- Rozmawialiśmy z Arne na temat ostatnich doniesień medialnych i jako klub zdecydowaliśmy się natychmiast z nim pożegnać. W AZ chcemy mieć głównego trenera, który jest w pełni skoncentrowany na AZ. Chcielibyśmy podziękować Arne'wo za ostatnie trzy i pół roku oraz sukcesy, które razem osiągnęliśmy i życzyć mu powodzenia w dalszej karierze - powiedział Max Huiberts, dyrektor techniczny holenderskiego zespołu.

Wykonanie takiego nagłego ruchu przez przedstawicieli drużyny z Alkmaar wskazuje na to, że Slot rzeczywiście obejmie stery nad ekipą z Rotterdamu przed startem nowych rozgrywek.

Z kolei od teraz za wyniki „Kaaskoppen” będzie odpowiadał Pascal Jansen, czyli dotychczasowy asystent 42-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ernesto Valverde czeka na lepszą ofertę niż z Marsylii Ernesto Valverde czeka na lepszą ofertę niż z Marsylii Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes zbliża się do odejścia Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes zbliża się do odejścia 32-letni Kevin Großkreutz kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] 32-letni Kevin Großkreutz kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] Armando Sadiku trafił do nowego klubu. Zagra w... Boliwii [OFICJALNIE] Armando Sadiku trafił do nowego klubu. Zagra w... Boliwii [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mesut Özil odszedł z Arsenalu OFICJALNIE: Mesut Özil odszedł z Arsenalu Transfer na linii Sevilla-Real Sociedad. OFICJALNIE: Baskowie mają nowego napastnika Transfer na linii Sevilla-Real Sociedad. OFICJALNIE: Baskowie mają nowego napastnika Konflikt Džeko z Fonsecą da początek hitowej wymianie z Interem Mediolan?! Konflikt Džeko z Fonsecą da początek hitowej wymianie z Interem Mediolan?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy