OFICJALNIE: Bardzo ważne oświadczenie Romana Abramowicza. Sprzedaje Chelsea! „Nigdy nie chodziło mi o pieniądze”

OFICJALNIE: Bardzo ważne oświadczenie Romana Abramowicza. Sprzedaje Chelsea! „Nigdy nie chodziło mi o pieniądze” fot. Iurii Osadchi / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Chelsea

Roman Abramowicz potwierdził, że zamierza sprzedać Chelsea, której jest właścicielem od 2003 roku.

Kilka dni temu Abramowicz przekazał zarządzanie Chelsea przyklubowej fundacji charytatywnej. Początkowo brytyjskie media sugerowały, że nie ma mowy o sprzedaży przez niego klubu, ale szybko wyszło na jaw, że jest inaczej. Decyzja Rosjanina, który prywatnie jest przyjacielem Władimira Putina, wynika z sankcji, które mogą zostać na niego nałożone.

Na razie nie wiadomo, czy sprzedaż z uwagi na powyższe będzie mogła zostać przeprowadzona, ale Abramowicz opublikował komunikat, przyznając wprost, że zamierza to zrobić.

„Chciałbym odnieść się do medialnych spekulacji z ostatnich kilku dni dotyczących Chelsea, której jestem właścicielem. Jak już wcześniej wspomniałem, zawsze podejmowałem decyzje, kierując się dobrem klubu. W obecnej sytuacji zdecydowałem się więc go sprzedać, ponieważ uważam, że leży to w najlepszym interesie klubu, kibiców, pracowników oraz sponsorów i jego partnerów.

Sprzedaż klubu nie będzie przyśpieszona. Będzie przebiegać zgodnie z odpowiednim procesem. Nie będę prosić o spłatę żadnych pożyczek. Nigdy nie chodziło mi o biznes czy pieniądze, ale o czystą pasję do piłki nożnej i klubu. Ponadto poinstruowałem mój zespół, aby założył fundację charytatywną, której przekazany zostanie cały dochód ze sprzedaży. Fundacja będzie działała na rzecz wszystkich ofiar wojny w Ukrainie. Obejmie to dostarczanie kluczowych funduszy na pilne potrzeby ofiar, a także wspieranie długoterminowej pracy na rzecz odbudowy.

Proszę mi wierzyć, że była to niezwykle trudna decyzja do podjęcia i rozstanie w ten sposób z klubem sprawia mi ból. Wierzę jednak, że leży to w najlepszym interesie Chelsea.

Mam nadzieję, że będę mógł po raz ostatni odwiedzić Stamford Bridge, aby pożegnać się z wami wszystkimi osobiście. Bycie częścią Chelsea było przywilejem życia i jestem dumny ze wszystkich naszych wspólnych osiągnięć. Chelsea FC i jego kibice zawsze będą w moim sercu” - napisał Abramowicz.

Chelsea wyceniona. Jedna oferta już odrzucona

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy