OFICJALNIE: Bayern zablokował udział piłkarza w Mistrzostwach Świata U-20

OFICJALNIE: Bayern zablokował udział piłkarza w Mistrzostwach Świata U-20 fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: KFA

Przedstawiciele Bayernu Monachium uniemożliwi Jeongowi Woo-yeongowi wyjazd na zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Korei Południowej i tym samym zablokowali jego udział w zbliżających się Mistrzostwach Świata U-20.

Utalentowany ofensywny zawodnik nie znalazł się w kadrze azjatyckiego zespołu na zeszłorocznych kontynentalnych eliminacjach w ramach AFC U-19 Championship.

Sztab młodzieżowej reprezentacji Korei Południowej zapragnął jednak przed imprezą organizowaną w Polsce wzmocnić swoją drużynę i w tym celu osiągnął porozumienie z przedstawicielami Valencii, Liefering oraz Bayernu Monachium w sprawie powołania na nadchodzący turniej po jednym obiecującym zawodniku z każdego z tych klubów. Mieli oni w założeniu wpłynąć na lepszą grę ekipy narodowej oraz pomóc jej wywalczyć awans z grupy F poprzez nawiązanie walki z Portugalią, RPA oraz Argentyną.

Jeong Woo-yeong, występujący na co dzień w rezerwach „Bawarczyków”, miał zgodnie z ustaleniami przyjechać na zgrupowanie kadry w późniejszym terminie. Dość niespodziewanie władze niemieckiej drużyny zmieniły jednak zdanie na temat możliwości uczestnictwa 19-latka w młodzieżowym mundialu i zdołali skutecznie zablokować jego wyjazd na ten turniej.

Selekcjoner, Chung Jung-yong, z uwagi na zbliżający się koniec ostatecznego terminu zgłaszania zespołu na Mistrzostwa Świata U-20 został zmuszony do wykreślenia młodego piłkarza i postanowił powołać w jego miejsce nominalnego lewego obrońcę - Lee Kyu-hyuka z Jeju United.

KADRA KOREI POŁUDNIOWEJ U-20

BRAMKARZE:
Park Ji-min (Suwon Samsung Bluewings),
Lee Gwang-yeon (Gangwon FC),
Choi Min-soo (HSV
).

OBROŃCY:
Kim Ju-sung  (FC Seoul),
Kim Hyun-woo (Dinamo Zagrzeb),
Lee Sang-jun (Busan IPark),
Lee Jae-ik (Gangwon FC),
Lee Ji-sol (Daejeon Citizen),
Choi Jun (Yonsei University),
Hwang Tae-hyeon (Ansan Greeners FC),
Lee Kyu-hyuk (Jeju United).

POMOCNICY:
Kim Se-yun (Daejeon Citizen),
Kim Jung-min (FC Liefering),
Ko Jae-hyeon (Daegu),
Park Tae-jun (Seongnam),
Lee Kang-in (Valencia)
Jeong Ho-jin (Korea University).

NAPASTNICY:
Um Won-sang (Gwangju),
Oh Se-hun (Asan Mugunghwa),
Jeon Se-jin (Suwon Samsung Bluewings),
Cho Young-wook (FC Seoul).

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy