OFICJALNIE: Bogusław Leśnodorski wraca do piłki

OFICJALNIE: Bogusław Leśnodorski wraca do piłki fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Motor Lublin

Bogusław Leśnodorski postanowił oficjalnie wrócić do polskiego futbolu. Były właściciel warszawskiej Legii wszedł w skład rady nadzorczej Motoru Lublin.

W latach 2012-2017  Leśnodorski był prezesem Legii Warszawa. Przez pewien okres łączył ją z rolą właściciela klubu. Pod jego rządami stołeczny zespół zdołał awansować do Ligi Mistrzów. Ponadto sięgał na krajowym podwórku po liczne trofea.

Marzec 2017 roku był dla 45-latka momentem zwrotnym. Wtedy to zarówno jego cześć udziałów, jak i Macieja Wandzla, zostały wykupione przez Dariusza Mioduskiego. Obaj panowie opuścili natychmiastowo struktury klubu.

Od tamtej pory Leśnodorski oficjalnie nie angażował się w żaden projekt. Pełnił wyłącznie rolę pomocnika przy okazji misji ratunkowej krakowskiego Wisły. Ponadto doradzał też w Rakowie Częstochowa i Stomilu Olsztyn.

Teraz przyszedł moment, kiedy ponownie zaangażuje się on w piłkarski koncept wiążąco. W czwartek poinformowano bowiem, że wszedł on w skład rady nadzorczej Motoru Lublin. Będzie on pełnił w niej funkcję wiceprzewodniczącego.

Ekipa z województwa lubelskiego to ciekawe przedsięwzięcie. Między innymi z tego względu, że większościowym udziałowcem podmiotu jest jeden z najbogatszych Polaków, Zbigniew Jakubas.

Przedsiębiorca chce, by drużyna w ciągu pięciu lat awansowała do Ekstraklasy - to pierwszy duży cel. Ponadto zbudowana zostanie nowoczesna akademia piłkarska. Kilka tygodni temu mówił on, że prace ruszą jeszcze w październiku.

Po ośmiu kolejkach tego sezonu ekipa z Lublina plasuje się w tabeli drugiej ligi na szesnastym miejscu z dorobkiem siedmiu punktów, co należy uznać za duże rozczarowanie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy