OFICJALNIE: Bolasie i Fernando w Sportingu

OFICJALNIE: Bolasie i Fernando w Sportingu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sporting CP

Yannick Bolasie i Fernando dos Santos Pedro zasilili szeregi Sportingu.

Obaj skrzydłowi dołączyli do zespołu z Lizbony na zasadzie rocznych wypożyczeń  bez opcji definitywnego wykupu odpowiednio z Evertonu oraz Szachtara Donieck.

Pierwszy z wymienionych wyżej zawodników spędził minione rozgrywki na podobnych warunkach w Aston Villi oraz Anderlechcie. Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga rozegrał w tych klubach w sumie 38 spotkań (21 dla Aston Villi i 17 dla Anderlechtu), w których strzelił osiem bramek oraz zanotował tyle samo asyst.

30-letni piłkarz po powrocie do „The Toffees” otrzymał klarowny komunikat od sztabu szkoleniowego, że nie będzie mógł liczyć na regularną grę w rozpoczętym sezonie i z tego też powodu rozglądał się za nowym zespołem. Jego poszukiwania trwały dość długo, ale w końcu chęć jego sprowadzenia przejawił Sporting, w którym będzie miał za zadanie postarać się wypełnić lukę po odejściu Raphinhy.

Z identycznym celem będzie się mierzył drugi z nabytków portugalskiej drużyny. Fernando również przeniósł się do Lizbony na zasadzie wypożyczenia po zaledwie rocznym i na razie niezbyt udanym pobycie w ukraińskim zespole, dla którego rozegrał 22 spotkania i zdobył w nich dwa gole oraz zaliczył jedną asystę.

Obaj gracze najczęściej występują na pozycji lewoskrzydłowego podobnie jak Jesé sprowadzony kilkanaście godzin wcześniej.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy