OFICJALNIE: Borussia Dortmund pozyskała skrzydłowego. Jeden z najdroższych 16-latków w historii

OFICJALNIE: Borussia Dortmund pozyskała skrzydłowego. Jeden z najdroższych 16-latków w historii fot. Borussia Dortmund
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Borussia Dortmund

Borussia Dortmund ogłosiła fakt sprowadzenia Juliena Duranville'a z Anderlechtu.

Ekipa z Signal Iduna Park potwierdziła krążące w ostatnich dniach w mediach plotki o nawiązaniu współpracy z wielce utalentowanym skrzydłowym.

Julien Duranville przeszedł do niemieckiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego z Anderlechtu.

Szczegóły całej transakcji nie zostały ujawnione, ale wcześniej szereg dziennikarzy przekonywał, że 16-letni ofensywny piłkarz po przejściu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2027 roku z zawartą opcją przedłużenia współpracy o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Z kolei kwota transferu wyniosła 8,5 miliona euro sumy podstawowej oraz trzy miliony euro zawarte w formie bonusów.

Ich aktywacja sprawi, że młodzieżowy reprezentant Belgii wskoczy na czwarte miejsce w hierarchii najdroższych 16-latków w historii futbolu.

Obecnie podium tej klasyfikacji zajmują Pietro Pellegri (łącznie 21 milionów euro z Genoi do AS Monaco), Willem Geubbels (łącznie 20 milionów euro z Olympique'u Lyon do AS Monaco) oraz Pedri (łącznie 17,5 miliona euro z UD Las Palmas do Barcelony).

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Julien i jego rodzina obdarzyli nas dużym zaufaniem i od teraz będzie nosił nasze barwy. Julien jest szybkim, silnym technicznie i kreatywnym skrzydłowym, w którym widzimy ogromny potencjał. Chcielibyśmy współpracować w nadchodzących latach, aby wykorzystać ten potencjał i przyspieszyć jego rozwój tak, jak udowodniliśmy to już kilka razy w przeszłości z młodymi talentami. Naszym głównym celem jest teraz jego szybka integracja z naszym profesjonalnym składem i nowym środowiskiem oraz stopniowe doprowadzenie go do poziomu Bundesligi - powiedział dyrektor sportowy Sebastian Kehl o nowym nabytku, który będzie występował w BVB z numerem 16.

Utalentowany skrzydłowy kończy swoją przygodę z Anderlechtem na jedenastu rozegranych meczach z zanotowanym trafieniem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy