OFICJALNIE: Bośnia i Hercegowina otwiera drzwi reprezentacji Rosji. Stanowcza reakcja Miralema Pjanicia

OFICJALNIE: Bośnia i Hercegowina otwiera drzwi reprezentacji Rosji. Stanowcza reakcja Miralema Pjanicia fot. SOPA Images/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: NS/FS BiH | Sportske.ba

Związek Piłkarski Bośni i Hercegowiny wydał komunikat o zaakceptowaniu możliwości rozegrania meczu towarzyskiego z reprezentacją Rosji.

Za naszą wschodnią granicą trwają w dalszym ciągu walki Ukraińców o odzyskanie kontroli nad terenami zagarniętymi przez Rosję w wyniku zbrojnej agresji rozpoczętej w początkowej fazie 2022 roku.

W związku z tym znacząca część świata podtrzymuje swoje stanowisko o wykluczeniu rosyjskich drużyn oraz sportowców z wszelkiego rodzaju międzynarodowej rywalizacji.

Nie we wszystkich dyscyplinach można tu mówić o jednomyślności, ale do tej pory wydawało się, że mamy z nią do czynienia w świecie piłki nożnej.

W piątkowe popołudnie uległo to zmianie za sprawą zaskakującego komunikatu wydanego przez Związek Piłkarski Bośni i Hercegowiny o przyjęciu propozycji rozegrania meczu towarzyskiego ze „Sborną”.

„NS/FS BiH przyjął ofertę rozegrania międzynarodowego meczu towarzyskiego z Rosją. Spotkanie odbędzie się w Sankt Petersburgu w dniu 19 listopada 2022 roku” - czytamy w wydanym komunikacie.

Nie przyszło nam zbyt długo czekać na pierwsze negatywne reakcje odnośnie pomysłu zorganizowania takiego spotkania. Otwarcie udziałowymi w tym pojedynku sprzeciw się na przykład jeden z liderów kadry - Miralem Pjanić.

- Słyszałem o decyzji federacji. Szefowie związku znają moje stanowisko. Dzwonili do mnie. Pytali, co sądzę o tym meczu. Powiedziałem to, co myślę. Zaskoczyło mnie podjęcie innej decyzji. Nie jest dobra. Brakuje mi słów. Kiedy reprezentacja zaczyna grać dobrze, zawsze coś idzie nie tak. Nie wiem, co powiedzieć. To nie jest dobre. Ja na pewno nie zagram w tym meczu - zapewnił doświadczony pomocnik.

Ponadto prezydent Sarajewa zagroziła, że wyjazd zespołu narodowego do Sankt Petersburga stanie się równoznaczny z pozbawieniem Bośni i Hercegowiny możliwości rozgrywania domowych spotkań w stolicy kraju.

„Sarajewo, jako miasto najdłużej oblegane przez agresorów, i ja jako burmistrz zdecydowanie potępiam decyzję krajowego związku piłkarskiego o rozegraniu meczu towarzyskiego z Rosją. Jeśli ta decyzja nie zostanie zmieniona, miasto przestanie współpracować ze stowarzyszeniem, które było do tej pory wysokiej jakości” - napisała Benjamina Karić.

Rosyjski Związek Piłki Nożnej zaplanował także rozegranie dwóch towarzyskich spotkań we wrześniu. Najpierw ma zmierzyć się z Kirgistanem, a potem z uczestnikiem Mistrzostw Świata - Iranem.

***

Rosja wystartuje w eliminacjach Mistrzostw Europy?! UEFA zwleka z decyzją

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy