OFICJALNIE: Bośnia i Hercegowina otwiera drzwi reprezentacji Rosji. Stanowcza reakcja Miralema Pjanicia

OFICJALNIE: Bośnia i Hercegowina otwiera drzwi reprezentacji Rosji. Stanowcza reakcja Miralema Pjanicia fot. SOPA Images/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: NS/FS BiH | Sportske.ba

Związek Piłkarski Bośni i Hercegowiny wydał komunikat o zaakceptowaniu możliwości rozegrania meczu towarzyskiego z reprezentacją Rosji.

Za naszą wschodnią granicą trwają w dalszym ciągu walki Ukraińców o odzyskanie kontroli nad terenami zagarniętymi przez Rosję w wyniku zbrojnej agresji rozpoczętej w początkowej fazie 2022 roku.

W związku z tym znacząca część świata podtrzymuje swoje stanowisko o wykluczeniu rosyjskich drużyn oraz sportowców z wszelkiego rodzaju międzynarodowej rywalizacji.

Nie we wszystkich dyscyplinach można tu mówić o jednomyślności, ale do tej pory wydawało się, że mamy z nią do czynienia w świecie piłki nożnej.

W piątkowe popołudnie uległo to zmianie za sprawą zaskakującego komunikatu wydanego przez Związek Piłkarski Bośni i Hercegowiny o przyjęciu propozycji rozegrania meczu towarzyskiego ze „Sborną”.

„NS/FS BiH przyjął ofertę rozegrania międzynarodowego meczu towarzyskiego z Rosją. Spotkanie odbędzie się w Sankt Petersburgu w dniu 19 listopada 2022 roku” - czytamy w wydanym komunikacie.

Nie przyszło nam zbyt długo czekać na pierwsze negatywne reakcje odnośnie pomysłu zorganizowania takiego spotkania. Otwarcie udziałowymi w tym pojedynku sprzeciw się na przykład jeden z liderów kadry - Miralem Pjanić.

- Słyszałem o decyzji federacji. Szefowie związku znają moje stanowisko. Dzwonili do mnie. Pytali, co sądzę o tym meczu. Powiedziałem to, co myślę. Zaskoczyło mnie podjęcie innej decyzji. Nie jest dobra. Brakuje mi słów. Kiedy reprezentacja zaczyna grać dobrze, zawsze coś idzie nie tak. Nie wiem, co powiedzieć. To nie jest dobre. Ja na pewno nie zagram w tym meczu - zapewnił doświadczony pomocnik.

Ponadto prezydent Sarajewa zagroziła, że wyjazd zespołu narodowego do Sankt Petersburga stanie się równoznaczny z pozbawieniem Bośni i Hercegowiny możliwości rozgrywania domowych spotkań w stolicy kraju.

„Sarajewo, jako miasto najdłużej oblegane przez agresorów, i ja jako burmistrz zdecydowanie potępiam decyzję krajowego związku piłkarskiego o rozegraniu meczu towarzyskiego z Rosją. Jeśli ta decyzja nie zostanie zmieniona, miasto przestanie współpracować ze stowarzyszeniem, które było do tej pory wysokiej jakości” - napisała Benjamina Karić.

Rosyjski Związek Piłki Nożnej zaplanował także rozegranie dwóch towarzyskich spotkań we wrześniu. Najpierw ma zmierzyć się z Kirgistanem, a potem z uczestnikiem Mistrzostw Świata - Iranem.

***

Rosja wystartuje w eliminacjach Mistrzostw Europy?! UEFA zwleka z decyzją

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wyjątkowa wizyta na treningu Legii Warszawa. „Dawać go na boisko!” [FOTO] Wyjątkowa wizyta na treningu Legii Warszawa. „Dawać go na boisko!” [FOTO] Transfery - Relacja na żywo [17/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [17/04/2024] Luis Enrique odgryzł się Xaviemu. „Nawet bez tego byśmy wygrali” Luis Enrique odgryzł się Xaviemu. „Nawet bez tego byśmy wygrali” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” Xavi po porażce w Lidze Mistrzów. „Odpadliśmy przez sędziego. Wszystko zniszczył” OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa OFICJALNIE: FC Barcelona nie zagra na Klubowych Mistrzostwach Świata. Wielkie pieniądze przeszły obok nosa FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] FC Barcelona poza burtą Ligi Mistrzów. PSG zafundowało Katalończykom ekspresową podróż z nieba do piekła [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO] Borussia Dortmund w półfinale Ligi Mistrzów! Grad goli na Signal Iduna Park [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy