OFICJALNIE: Bournemouth bawi się w Football Managera. Transfer za 20 milionów funtów

OFICJALNIE: Bournemouth bawi się w Football Managera. Transfer za 20 milionów funtów fot. AFC Bournemouth
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: AFC Bournemouth

AFC Bournemouth się nie zatrzymuje, przeprowadzając swój piąty transfer w tym okienku. Nowym nabytkiem zespołu z Vitality Stadium został 20-letni Ukrainiec Illa Zabarny.

Działacze „Wisienek” pracują w styczniu intensywnie. Zespół prowadzony od końcówki listopada przez Gary'ego O'Neila okupuje dopiero 18. lokatę w tabeli Premier League, co zapowiada nerwową drugą część sezonu na Vitality Stadium.

Beniaminek Premier League wzmacnia więc kadrę, kontraktując piątego zawodnika zima. Tym razem zadbano o wzmocnienie środka obrony.

Illa Zabarny przechodzi do Bournemouth za 20 milionów funtów. Młody Ukrainiec parafował z zespołem z hrabstwa Dorset kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2028 roku.

20-latka opuścił w końcu macierzyste Dynamo Kijów, w który do tej pory występował w swej karierze tylko dla „Biało-Niebieskich”. 24-latka łączono z transferem od pewnego czasu.

Zabarny pojawił się na listach życzeń wielu klubów po udanym występie na Mistrzostwach Europy 2020. Wówczas jednak kijowska drużyna postawiła potencjalnym zainteresowanym wysokie wymagania finansowe, co skutecznie kończyło wszelkie rozmowy.

Urodzony w Kijowie zawodnik kontynuował swoją imponującą formę dla klubu i kraju w zeszłym sezonie, rozpoczynając wszystkie sześć meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów i występując dla Ukrainy w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata. Młody defensor pozostał w stołecznej drużynie nawet po wybuchu wojny.

W końcu jednak Zabarny dostał zgodę na transfer.

20-letni reprezentant naszego wschodniego sąsiada stał się tym samym siódmym najdroższym Ukraińcem w historii. Absolutnym rekordzistą jest Mychajło Mudryk, sprowadzony tej zimy przez Chelsea z Szachtara Donieck za 70 milionów euro. Drugie miejsce zajmuje Andrij Szewczenko. Podium zamyka Ołeksandr Zinczenko.

Bournemouth sfinalizowało zatem angaż piątego zawodnika w zimowym oknie. Do tej pory na Vitality Stadium zawitali Dango Ouattara (22,5 miliona euro), Antoine Semenyo (10 milionów euro), Matías Viña (0,7 miliona), Darren Randolph (wolny transfer). Co ciekawe, beniaminek krajowej elity przygotowuje jeszcze jeden duży ruch.

Jeśli nie dojdzie do żadnych zawirowań, to trener O'Neil przywita w zespole Hameda Juniora Traorè, która ma kosztować 30 milionów euro.

„Wisienki” zaprezentowały swój nowy nabytek w ciekawy sposób, nawiązując do słynnego Football Managera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy