OFICJALNIE: Bracia Żuk wybrali polski klub

OFICJALNIE: Bracia Żuk wybrali polski klub fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Akademia Pogoni Szczecin

Akademia Pogoni Szczecin poinformowała, że od nowego sezonu w zespołach młodzieżowych tego klubu występować będą utalentowani Michał oraz Miłosz Żukowie.

13-letni Michał i 11-letni Miłosz Żukowie odeszli odpowiednio z akademii FC Barcelony oraz Girony, wracając z rodzicami do Polski.

W czerwcu pierwszy z nich poinformował za pośrednictwem mediów o opuszczeniu ekipy ze stolicy Katalonii i od tamtej pory trwały poszukiwania odpowiedniego miejsca do rozwoju. Pod uwagę brano takie drużyny Legię Warszawa, Lech Poznań oraz Raków Częstochowa.

Ostatecznie jednak chłopcy wspólnie z rodzicami uznali, że najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie do akademii Pogoni Szczecin.

Informacja została potwierdzona w piątek, o czym poinformowano za pośrednictwem oficjalnych mediów. Władze „Portowców” mają nadzieję, że bracia Żukowie odnajdą się w nowym otoczeniu, a w przyszłości będą świadczyć o sile pierwszej drużyny.

- Po wielu latach postanowiliśmy wrócić do kraju. Do miejsca, gdzie mamy rodzinę, a żona pracę. Wybraliśmy Akademię Pogoni, ponieważ jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Mamy to szczęście, że jest to również jedna z najlepszych akademii w Polsce. Cieszymy się, że nasi synowie będą mogli kontynuować swoją przygodę piłkarską w Szczecinie i nadal szkolić się pod okiem fachowców - mówi ojciec chłopców Mariusz Żuk.

Z kolei Mariusz Żuk dołączy do działu skautingu młodzieżowego Pogoni Szczecin i będzie odpowiadał za poszukiwanie zawodników poza granicami naszego kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy