OFICJALNIE: Cabaye zakończył karierę piłkarską

OFICJALNIE: Cabaye zakończył karierę piłkarską fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Yohan Cabaye (Twitter)

Yohan Cabaye zakończył swoją profesjonalną przygodę z futbolem w wieku 35 lat.

Wychowanek Lille rozglądał się za podjęciem nowego wyzwania w karierze od lipca ubiegłego roku, po tym jak przedstawiciele Saint-Étienne nie zdecydowali się przedłużyć z nim współpracy.

Początkowo doświadczony pomocnik wierzył głęboko w to, że nie pozostanie zbyt długo na bezrobociu, ale niestety od wspomnianego momentu nie otrzymał żadnej satysfakcjonującej go propozycji. Dlatego postanowił teraz ogłosić decyzję o zakończeniu bogatej kariery za pośrednictwem wpisu umieszczonego w mediach społecznościowych.

„Z ogromnym wzruszeniem ogłaszam koniec mojej kariery jako zawodowego piłkarza po ponad 17 latach naznaczonych pasją i miłością do futbolu, ogromnym bagażem emocji oraz wspomnień, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Podjęta przeze mnie decyzja może wydawać się oczywista i nieunikniona po przekroczeniu 35. roku życia, ale nadal pozostaje trudna do podjęcia i zaakceptowania, ponieważ moja miłość do piłki nożnej jest ogromna. Trzeba jednak wiedzieć, kiedy należy się wycofać, aby móc iść do przodu już bez swojej pasji oraz marzenia z dzieciństwa. Nie jestem w stanie wystarczająco podziękować wszystkim ludziom, których spotkałem w ciągu ostatnich kilkunastu lat - moim kolegom, trenerom, prezydentom, kibicom klubów, w których byłem oraz reprezentacji Francji, której zakładanie koszulki było dla mnie wielkim zaszczytem. Dziękuję także mojej rodzinie, przyjaciołom, agentom, którzy wspierali mnie i towarzyszyli mi w tej przygodzie. Dziękuję również moim dzieciom - Myli, Charlize, Romy'emu, Linoi i Maianowi za danie mi tyle miłości i siły, abym stawiał czoła pewnym trudnym chwilom w życiu piłkarza. Dzięki wam wszystkim za to, że mogłem spełnić swoje marzenia. Dziękuję z całego serca” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez 35-latka.

Yohan Cabaye występował w trakcie swojej kariery jeszcze w takich zespołach jak Newcastle United, Paris Saint-Germain, Crystal Palace oraz Al-Nasr.

Największe sukcesy odnosił jako zawodnik Lille oraz PSG, z którymi sięgnął trzykrotnie po mistrzostwo kraju (2010/2011 - Lille, 2013/2014, 2014/2015 - PSG) oraz dwukrotnie po Puchar Francji (2010/2011 - Lille, 2014/2015 - PSG) i Puchar Ligi Francuskiej (2013/2014, 2014/2015 - PSG).

Z kolei jako reprezentant kraju wygrał Mistrzostwa Europy U-19 w 2005 roku i wystąpił w 48 meczach seniorskiej drużyny narodowej, z którą wziął udział w dwóch Mistrzostwach Europy (2012 i 2016) oraz jednych Mistrzostwach Świata (2014).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona OFICJALNIE: Zlatan Ibrahimović gra dalej. Umowa z Milanem przedłużona Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Bayern Monachium: Kimmich potwierdził transfer Alaby?! Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie Jakub Kosecki: Instagram, Facebooki - dla mnie to jest sztuczne życie FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] FC Barcelona w końcu wydała komunikat w sprawie Superligi [OFICJALNIE] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy