OFICJALNIE: Callum Wilson w Newcastle United

OFICJALNIE: Callum Wilson w Newcastle United
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Newcastle United

Newcastle United potwierdziło angaż Calluma Wilsona.

O tym że środkowy napastnik nie zostanie w Bournemouth wiedzieliśmy od dawna. Po spadku „Wisienek” na zaplecze Premier League, czterokrotnemu reprezentantowi Anglii nie widziały się bowiem dalsze występy w tym zespole. Do ustalenia pozostał kierunek przeprowadzki.

Początkowo 28-latka łączono m.in. z Manchesterem United, lecz w ostatnim czasie więcej mówiło się o zainteresowaniu Aston Villi i Newcastle United niż „Czerwonych Diabłów”.

Obie te ekipy do końca pozostawały w wyścigu o podpis atakującego, który ostatecznie wolał dołączyć do ekipy „Srok”. Tym sposobem jego pracodawca zaakceptował ofertę opiewającą na kwotę 20 milionów funtów (ponad 22 miliony euro), a gracz otrzymał zgodę na przejście testów medycznych.

Badania nie wykazały niczego niepokojącego i w związku z tym Callum Wilson podpisał z trzynastą siłą Premier League umowę, która związała obie strony do 30 czerwca 2024 roku.

Dodajmy, że to dopiero wstęp do prawdziwej ofensywy transferowej Newcastle United. W kolejce czekają już bowiem Jamal Lewis oraz Ryan Fraser.

Wracając do Wilsona, w poprzedniej kampanii zgromadził on 39 występów okraszonych dziewięcioma trafieniami i trzema kluczowymi podaniami. W samej angielskiej ekstraklasie zdobył on łącznie 41 bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy