OFICJALNIE: Celta ma nowego trenera. Porzucił szanse na mistrzostwo na rzecz walki o utrzymanie

OFICJALNIE: Celta ma nowego trenera. Porzucił szanse na mistrzostwo na rzecz walki o utrzymanie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Celta Vigo

Eduardo Coudet będzie od teraz odpowiadał za wyniki osiągane przez Celtę Vigo.

Klub z Estadio Balaídos postanowił przedwcześnie zakończyć współpracę z Óscarem Garcíą ze względu na niezadowalające rezultaty osiągane przez „Celestes” w początkowej fazie obecnego sezonu i zdecydowali się zatrudnić w jego miejsce Eduardo Coudeta.

Argentyńczyk wykonywał świetną pracę na ławce trenerskiej brazylijskiego Internacionalu i po rozegraniu 20. kolejek plasował się z nim na pierwszym miejscu w tamtejszej ekstraklasie oraz miał realne szanse na wywalczenie z nim mistrzostwa kraju i Copa Libertadores (klub awansował do ćwierćfinału).

46-latek postanowił jednak zrezygnować z tej szansy i zgodził się na podpisanie kontraktu z Celtą Vigo, który ma obowiązywać przynajmniej do 30 czerwca 2022 roku.

Dla Eduardo Coudeta zawarcie porozumienie z hiszpańską drużyną oznacza dla niego pierwszą pracę w roli trenera w Europie, ponieważ wcześniej był związany jeszcze z CA Rosario, Club Tijuana i Racing Club. Jednocześnie jest to dla niego powrót do Vigo po ponad 18 latach przerwy, bo występował on w przeszłości w Celcie jako zawodnik w sezonie 2002/2003.

„Celestes” po rozegraniu dziewięciu spotkań plasują się na odległej 17. pozycji w tabeli LaLigi i mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Pragniemy także zaznaczyć, że jego następcą w Internacionalu został Abel Braga, dla którego będzie to już czwarta przygoda na ławce trenerskiej w tym klubie. Poprzednie skończyły się dla niego wygraniem Copa Libertadores (2006) i Klubowych Mistrzostw Świata (2006).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy