OFICJALNIE: Charles De Ketelaere sfinalizował upragniony transfer

OFICJALNIE: Charles De Ketelaere sfinalizował upragniony transfer fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AC Milan

Charles De Ketelaere został ogłoszony nowym piłkarzem Milanu.

Przedstawiciele „Rossonerich” prowadzili w ostatnich tygodniach bardzo wyczerpujące negocjacje z Club Brugge w kwestii ustalenia warunków transferu utalentowanego ofensywnego pomocnika.

On sam doszedł stosunkowo szybko do porozumienia z aktualnym mistrzem Włoch i dlatego sukcesywnie odrzucał propozycje nadsyłane ze strony innych klubów, mimo że ich oferty były korzystniejsze finansowo zarówno dla niego, jak i jego macierzystego zespołu.

Z tego powodu „Niebiesko-Czarni” nie chcieli bardzo długo obniżyć swoich oczekiwań, co mogło nawet sprawić, że cała operacja legnie w gruzach.

Koniec końców sam piłkarz zaangażował się w proces i wyraził otwartość na zmniejszenie wynegocjowanych dla siebie warunków, by ułatwić Milanowi zamknięcie negocjacji.

Ruch wykonany przez Charlesa De Ketelaere'a przyniósł spodziewany skutek i doprowadził do wypracowania konsensusu pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

Dzięki temu reprezentant Belgii przeniósł się na San Siro za 32 miliony euro sumy podstawowej i trzy miliony euro zawarte w formie bonusów.

Ponadto Club Brugge będzie mógł w przyszłości liczyć na zgarnięcie 12,4 procenta z kwoty ewentualnej przyszłej sprzedaży swojego wychowanka.

Natomiast sam 21-letni zawodnik związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2027 roku i na mocy tej umowy ma ostatecznie inkasować 2,2 miliona euro na sezon.

We włoskiej drużynie będzie występował z numerem 90.

De Ketelaere kończy pobyt w „Niebiesko-Czarnych” na wywalczeniu trzech tytułów najlepszej ekipy w kraju oraz rozegraniu 120 spotkań z zanotowanymi 25 trafieniami i 20 asystami.

Ofensywny pomocnik jest czwartym letnim nabytkiem Milanu. Przed nim kontrakty z klubem podpisali Junior Messias (wykup), Alessandro Florenzi (wykup) oraz Divock Origi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy