OFICJALNIE: City Football Group z piątym nabytkiem w Europie. Kibice protestują: „Najczarniejszy dzień w historii klubu”

2022-03-25 13:04:49; Aktualizacja: 2 lata temu
OFICJALNIE: City Football Group z piątym nabytkiem w Europie. Kibice protestują: „Najczarniejszy dzień w historii klubu”
Sebastian Janus
Sebastian Janus Źródło: NAC Breda I Transfery.info

Akcjonariusze występującej na zapleczu holenderskiej ekstraklasy NAC Bredy zdecydowali się na sprzedaż wszystkich udziałów City Football Group, które nabędzie tym samym piąty klub w Europie. Kibice stanowczo nie godzą się na takie rozwiązanie.

Po przejęciu kontroli nad Manchesterem City, władze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie poprzestały i zaczęły snuć plany o stworzeniu prawdziwej piłkarskiej potęgi.

Właśnie z tego powodu powołano międzynarodowy holding – City Football Group, który na przestrzeni wielu lat zaczął kupować kolejne kluby. Oprócz Manchesteru City, dotychczas zarządzał trzema innymi klubami w Europie, a w sumie dziewięcioma na całym świecie. W minionych dniach dołączył do nich kolejny podmiot.

Chodzi o holenderską NAC Bredę, której akcjonariusze poinformowali o osiągnięciu porozumienia z City Football Group w celu sprzedania wszystkich udziałów.

„W tym tygodniu osiągnięto porozumienie z City Football Group, która już od dawna współpracuje z NAC. W ten sposób proces sprzedaży wchodzi w ostatnią fazę, a udziałowcy i City Football Group zakładają, że przygotowania do nowej przygody rozpoczną się w krótkim czasie” – czytamy w oświadczeniu.

Tę decyzję napotkał ogromny sprzeciw ze strony kibiców, którzy zapowiadają protesty, a nawet zaniechanie wsparcia holenderskiemu klubowi. Nie godzą się z faktem, że ich NAC Breda zostanie jednym z wielu w rękach szejka Mansoura bin Zayeda al-Nahyana.

„Jeśli transakcja dojdzie do skutku, będzie to oznaczało, że dla nas dusza została sprzedana i NAC Breda przestanie istnieć”, „To najczarniejszy dzień w historii klubu”, „Nie chcemy stać się domem handlowym dla szejka i jego City Football Group” – to tylko niektóre z dosadnych komentarzy holenderskich sympatyków.

Protesty kibiców najprawdopodobniej nie przyniosą zamierzonego rezultatu, gdyż transakcja jest już na etapie finalizacji.

City Football Group nabędzie piąty klub w Europie oraz jedenasty na całym świecie.

Pełna lista:

angielski Manchester City,

amerykański New York City,

hiszpańska Girona (mniejszościowe udziały),

australijskie Melbourne City,

japońska Yokohama F. Marinos (mniejszościowe udziały),

chiński Sichuan Jiuniu (mniejszościowe udziały),

urugwajski Club Atlético Torque,

indyjski Mumbai City,

belgijski Lommel SK,

francuskie Troyes.

Do tego CFG ściśle współpracuje z boliwijskim Bolivarem.