OFICJALNIE: Claudio Ranieri wrócił na ławkę trenerską

OFICJALNIE: Claudio Ranieri wrócił na ławkę trenerską fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Cagliari Calcio

Claudio Ranieri, były menedżer między innymi Chelsea, objął stanowisko trenera Cagliari Calcio.

„Rossoblu” przed trzema dniami zwolnili Fabio Liveraniego. Już wtedy 71-latek był wymieniany jako główny kandydat na jego następcę.

Włoch szybko zgodził się poprowadzić klub, ale postawił przy tym warunki. To przede wszystkim długoterminowy kontrakt i wysokie jak na standardy ekipy wynagrodzenie w przypadku awansu do Serie A.

Tommaso Giulini, prezydent podmiotu z Sardynii, głęboko przemyślał sprawę i doszedł do wniosku, że zatrudnienie Claudio Ranieriego jest najlepszym wyjściem dla przedstawiciela Serie B.

Mając to na uwadze, strony doszły do porozumienia, czego efektem jest podpisanie umowy ważnej do 30 czerwca 2025 roku, która wejdzie w życie już 1 stycznia.

Dla doświadczonego szkoleniowca, którego łączono także z posadą selekcjonera reprezentacji Polski, to powrót do Cagliari Calcio po ponad 30 latach przerwy. W tym czasie prowadził on Atlético Madryt, Fiorentinę, Valencię, Chelsea, Juventus, AS Monaco, Leicester City, FC Nantes czy Chelsea.

Na swoim koncie Ranieri ma między innymi Superpuchar Europy, mistrzostwo Anglii, Puchar oraz Superpuchar Włoch.

Zespół w tej chwili plasuje się na czternastej pozycji w tabeli ligowej. W jego barwach występuje chociażby Nahitan Nández.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Sensacyjne informacje w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka Marek Papszun negocjuje z zagranicznym klubem. Duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy