OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy

2024-05-23 12:40:25; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy Fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Cracovia

Cracovia poinformowała, że jej szeregi opuści pięciu piłkarzy. Kończą się przygody w niej Eneo Bitriego, Lukáša Hroššo, Davida Jablonský'ego, Cornela Râpy oraz Adama Wilka.

Kontrakty Lukáša Hroššo, Davida Jablonský'ego, Cornela Râpy i Adama Wilka z Cracovią obowiązują do 30 czerwca i po prostu nie zostaną przedłużone. Wypożyczony do klubu Vålerengi Fotball Eneo Bitri nie zostanie z niej wykupiony, mimo że krakowianie mają taką opcję.

W kończącym się sezonie najwięcej występów w Ekstraklasie spośród wymienionych wyżej zawodników zanotował Râpa. 34-latek, który grywał z opaską kapitańską na ramieniu, pojawił się na jej boiskach 21 razy. W sumie Rumun od 2018 roku uzbierał 196 spotkań w trykocie ekipy z województwa małopolskiego.

37-letni Hroššo trafił do „Pasów” rok później. Dorobek słowackiego bramkarza to 50 meczów i 18 czystych kont. W tym sezonie dostał sześć szans w lidze.

32-letni Jablonský również dołączył do Cracovii w 2019 roku. Rozegrał 62 spotkania. Środkowy obrońca ostatni występ zanotował w kwietniu 2023 roku. Doznał wtedy poważnej kontuzji kolana.

Wilk jest wychowankiem krakowskiego klubu. W pierwszym zespole ma 11 występów, ale 26-latek zaliczył je dawno temu, bo w trakcie rozgrywek 2017/2018.

27-letni Bitri odkąd zimą trafił do Polski, rozegrał 10 meczów w Ekstraklasie. W starciu z Widzewem Łódź strzelił gola.

Nieco wcześniej Cracovia poinformowała, że w kolejnym sezonie jej drużynę dalej będzie prowadził Dawid Kroczek.