OFICJALNIE: Cracovia likwiduje drużynę rezerw

OFICJALNIE: Cracovia likwiduje drużynę rezerw
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Cracovia | Gazeta Krakowska

Cracovia podjęła decyzję o rozwiązaniu zespołu rezerw.

Oficjalny komunikat jest niezwykle lakoniczny:

„Informujemy, iż Miejski Klub Sportowy Cracovia SSA nie zgłosił zespołu Rezerw do rozgrywek piłkarskich w sezonie 2023/2024”.

Prezes klubu, Janusz Filipiak, w rozmowie z „Gazetą Krakowską” przyznał, że powodem były względy finansowe:

- To bardzo dużo kosztuje. Cracovia dostała licencję na występy w Ekstraklasie w przyszłym sezonie z nadzorem finansowym. Czyli musimy obniżyć koszty. Pytanie, czy zrobić to kosztem pierwszej drużyny, czy szukać innych oszczędności. Za dużo wydaliśmy pieniędzy i mamy na piśmie, że musimy o dziesięć procent obniżyć koszty.

- Przepisy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i innych związków też de facto limitują możliwość ogrywania tam zawodników pierwszej drużyny. Po określonej liczbie minut rozegranych w Ekstraklasie nie mogą już występować w Cracovii II. Ta drużyna więc de facto nie funkcjonuje jako rezerwy. Funkcjonuje jako niezależna drużyna trzecioligowa. Po zastanowieniu stwierdzam, że nic nam to nie daje” – dodał.

Rezerwy Cracovii w obecnym sezonie występują na poziomie trzeciej ligi. Na cztery kolejki przed końcem zajmują piąte miejsce w tabeli, ze stratą 12 punktów do liderującej Stali Stalowa Wola. W zimie doszło do zmiany trenera. Wojciecha Ankowskiego zastąpił Mirosław Kalita.

Po sezonie 2016/2017 Cracovia również rozwiązała drużynę rezerw, jednak przywróciła ją dwa lata później. Obecnie większość klubów Ekstraklasy posiada drugi zespół. Wyjątkami są Lechia Gdańsk i Warta Poznań.

Więcej na temat: Cracovia Polska Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy