OFICJALNIE: Cracovia likwiduje drużynę rezerw

OFICJALNIE: Cracovia likwiduje drużynę rezerw
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Cracovia | Gazeta Krakowska

Cracovia podjęła decyzję o rozwiązaniu zespołu rezerw.

Oficjalny komunikat jest niezwykle lakoniczny:

„Informujemy, iż Miejski Klub Sportowy Cracovia SSA nie zgłosił zespołu Rezerw do rozgrywek piłkarskich w sezonie 2023/2024”.

Prezes klubu, Janusz Filipiak, w rozmowie z „Gazetą Krakowską” przyznał, że powodem były względy finansowe:

- To bardzo dużo kosztuje. Cracovia dostała licencję na występy w Ekstraklasie w przyszłym sezonie z nadzorem finansowym. Czyli musimy obniżyć koszty. Pytanie, czy zrobić to kosztem pierwszej drużyny, czy szukać innych oszczędności. Za dużo wydaliśmy pieniędzy i mamy na piśmie, że musimy o dziesięć procent obniżyć koszty.

- Przepisy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i innych związków też de facto limitują możliwość ogrywania tam zawodników pierwszej drużyny. Po określonej liczbie minut rozegranych w Ekstraklasie nie mogą już występować w Cracovii II. Ta drużyna więc de facto nie funkcjonuje jako rezerwy. Funkcjonuje jako niezależna drużyna trzecioligowa. Po zastanowieniu stwierdzam, że nic nam to nie daje” – dodał.

Rezerwy Cracovii w obecnym sezonie występują na poziomie trzeciej ligi. Na cztery kolejki przed końcem zajmują piąte miejsce w tabeli, ze stratą 12 punktów do liderującej Stali Stalowa Wola. W zimie doszło do zmiany trenera. Wojciecha Ankowskiego zastąpił Mirosław Kalita.

Po sezonie 2016/2017 Cracovia również rozwiązała drużynę rezerw, jednak przywróciła ją dwa lata później. Obecnie większość klubów Ekstraklasy posiada drugi zespół. Wyjątkami są Lechia Gdańsk i Warta Poznań.

Więcej na temat: Cracovia Polska Oficjalnie

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] To będzie przełom w karierze talentu Legii Warszawa?! Wyjątkowy moment w meczu z Lechem Poznań [WIDEO] Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry OFICJALNIE: Wisła Kraków z wielką niespodzianką na hitowy mecz. „Terminator” wraca do gry Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Erling Haaland niespodziewanie przegra wyścig o koronę króla strzelców Premier League?! Trwa wielka pogoń [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO] Tottenham na łopatkach i oddala się od Ligi Mistrzów! „Sroki” gromią „Koguty” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy