OFICJALNIE: Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United

OFICJALNIE: Cristiano Ronaldo odchodzi z Manchesteru United fot. Stefan Constantin 22 / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Manchester United

Cristiano Ronaldo nie jest już piłkarzem Manchesteru United.

Manchester United poinformował, że Cristiano Ronaldo odchodzi z klubu za porozumieniem stron i ze skutkiem natychmiastowym.

„Dziękujemy Ronaldo za jego ogromny wkład zanotowany w ciągu dwóch okresów na Old Trafford w postaci 145 goli w 346 występach, życząc jemu i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość. Wszyscy w Manchesterze United nadal koncentrują się na kontynuowaniu robienia postępów pod wodzą Erika ten Haga i wspólnej pracy, aby odnosić sukcesy na boisku” - czytamy w komunikacie.

Na temat odejścia Portugalczyka z MU spekulowało się już w trakcie letniego okna transferowego. Napastnik nie przygotowywał się normalnie z zespołem do sezonu. Wątpliwości dotyczące jego przygody z „Czerwonymi Diabłami” wróciły, gdy odmówił wejścia na boisko w meczu z Tottenhamem. Czarę goryczy przelał wywiad udzielony przez 37-latka Piersowi Morganowi. Piłkarz wypowiedział się mocno na temat władz klubu z Old Trafford, a także Ten Haga. Przyznał, że nie szanuje menedżera zespołu, ponieważ wcześniej ten nie okazał szacunku jemu.

Ronaldo reprezentował barwy Manchesteru United w latach 2003-2009, a także od 2021 roku, kiedy to powrócił do Anglii z Juventusu.

Rozwiązanie kontraktu oznacza, że zimą będzie mógł on dołączyć do nowego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Obecnie gwiazdor przebywa z reprezentacją Portugalii na Mistrzostwach Świata. W czwartek zmierzy się ona z Ghaną.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy