OFICJALNIE: Damian Szymański zagra w Grecji

OFICJALNIE: Damian Szymański zagra w Grecji fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AEK

Damian Szymański wzmocnił AEK Ateny, co oznacza jego drugi klub w zagranicznej karierze.

24-letni defensywny pomocnik został wypożyczony z Achmata Grozny, a w umowie zawarto opcję transferu definitywnego podczas letniego okna.

Szymański opuszcza Rosję w celu regularnej gry, wciąż licząc na powołanie do reprezentacji Polski w kontekście zbliżających się coraz większymi krokami Mistrzostw Europy.

Urodzony w Kraśniku zawodnik Polskę opuścił rok temu, gdy Płock i Wisłę zamienił na Czeczenię za kwotę półtora miliona euro. O ile początkowo grał w pierwszym składzie, to w trwającym sezonie na boisku pojawiał się tylko epizodycznie. Jego bilans w rosyjskiej ekstraklasie na razie zamknął się w 13 spotkaniach.

AEK plasuje się obecnie na trzeciej lokacie w tabeli ligi greckiej. Z bardziej znanych zawodników w Atenach występują Dmytro Czyhrynski czy Marko Livaja.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy