OFICJALNIE: Damian Szymański zagra w Grecji

OFICJALNIE: Damian Szymański zagra w Grecji fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AEK

Damian Szymański wzmocnił AEK Ateny, co oznacza jego drugi klub w zagranicznej karierze.

24-letni defensywny pomocnik został wypożyczony z Achmata Grozny, a w umowie zawarto opcję transferu definitywnego podczas letniego okna.

Szymański opuszcza Rosję w celu regularnej gry, wciąż licząc na powołanie do reprezentacji Polski w kontekście zbliżających się coraz większymi krokami Mistrzostw Europy.

Urodzony w Kraśniku zawodnik Polskę opuścił rok temu, gdy Płock i Wisłę zamienił na Czeczenię za kwotę półtora miliona euro. O ile początkowo grał w pierwszym składzie, to w trwającym sezonie na boisku pojawiał się tylko epizodycznie. Jego bilans w rosyjskiej ekstraklasie na razie zamknął się w 13 spotkaniach.

AEK plasuje się obecnie na trzeciej lokacie w tabeli ligi greckiej. Z bardziej znanych zawodników w Atenach występują Dmytro Czyhrynski czy Marko Livaja.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Grosicki poza kadrą West Bromwich Albion na Premier League OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20 OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. UEFA wyznaczyła zespoły do Mistrzostw Świata U-20 Vuković o Kucharczyku: Nie wierzę w niego jako człowieka Vuković o Kucharczyku: Nie wierzę w niego jako człowieka Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Real Madryt: Eden Hazard nie zagra w El Clásico. I jeszcze dłuższy czas nie pojawi się na boisku Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Piłkarz RB Lipsk z koronawirusem Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Europejska Premier League konkurencją dla Ligi Mistrzów?! Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia Arsenal: Mesut Özil poza grą do stycznia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy