OFICJALNIE: David Wagner zwolniony z BSC Young Boys
2022-03-07 15:06:04; Aktualizacja: 3 lata temu
BSC Young Boys poinformowało o zakończeniu współpracy z trenerem Davidem Wagnerem. Głównym powodem rozstania były niezadowalające wyniki osiągane w obecnym sezonie.
David Wagner stery w szwajcarskim klubie objął w lipcu 2021 roku. Współpraca zaczęła się bardzo dobrze – BSC Young Boys wywalczyło drugi w historii awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tam drużyna również pokazała się z pozytywnej strony, bowiem udało jej się zgromadzić w sumie pięć punktów, pokonując przy tym w bezpośrednim starciu Manchester United.
Spory problem dla zespołu stanowiła słaba postawa w rozgrywkach ligowych, gdzie aktualna strata do prowadzącego FC Zürich wynosi aż piętnaście punktów. Po dwóch kolejnych meczach bez zwycięstwa władze Young Boys uznały, że to odpowiedni moment na rozstanie z Wagnerem. Wraz z nim ze sztabu szkoleniowego odejdzie asystent Christoph Bühler.
- Oczywiście nie jest to to, czego chciałem. Rozumiem jednak, że kierownictwo chce nadać zespołowi nowy impuls. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie i towarzyszyli mi w tym sezonie, a w szczególności kibicom, którzy zawsze tworzą wyjątkową atmosferę na stadionie Wankdorf. W Young Boys poznałem wspaniałych ludzi i spotkałem się dokładnie z tym, na co liczyłem, gdy przyjechałem. Niestety, wyniki i występy w lidze nie były zadowalające. Nie spełniliśmy własnych oczekiwań – podsumował amerykański szkoleniowiec.Popularne
 
Obowiązki po Wagnerze przejmie Matteo Vanetta, który dotychczas był jednym z asystentów. Pozostanie on pierwszym trenerem do zakończenia obecnego sezonu.









![Z 0:3 do 4:3 – Remontada w Copa Libertadores. Były klub Estêvão i Endricka w finale [WIDEO]](img/photos/112177/170x113/palmeiras.jpg)




![Pedro Rodríguez zdecydował. To koniec [OFICJALNIE]](img/photos/108069/170x113/pedro-rodriguez.jpg)
![Transfery - Relacja na żywo [31/10/2025]](img/photos/111322/170x113/relacja-31102025.jpg)

![Z 0:3 do 4:3 – Remontada w Copa Libertadores. Były klub Estêvão i Endricka w finale [WIDEO]](img/photos/112177/90x60/palmeiras.jpg)




![Pedro Rodríguez zdecydował. To koniec [OFICJALNIE]](img/photos/108069/90x60/pedro-rodriguez.jpg)
![Transfery - Relacja na żywo [31/10/2025]](img/photos/111322/90x60/relacja-31102025.jpg)




