OFICJALNIE: Deian Sorescu odchodzi z Rakowa Częstochowa

OFICJALNIE: Deian Sorescu odchodzi z Rakowa Częstochowa fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Raków Częstochowa

Deian Sorescu będzie kontynuował karierę w FCSB. 25-latek przenosi się do rumuńskiego zespołu z Rakowa Częstochowa w ramach półrocznego wypożyczenia z zawartą opcją wykupu.

Wszechstronny zawodnik cieszył się w przeszłości bardzo poważnym zainteresowaniem ze strony Legii Warszawa. Ta nie potrafiła jednak dojść do porozumienia z FC Dinamo 1948 (poprzednio Dinamo Bukareszt) i z tego faktu na późniejszym etapie skorzystały „Medaliki”, wykładając rekordowe dla siebie 800 tysięcy euro oraz gwarantując dotychczasowemu pracodawcy zawodnika zgarnięcie 15 procent z sumy jego ewentualnej kolejnej sprzedaży.

Inwestycja poczyniona przez dwukrotnego zdobywcę Pucharu oraz Superpucharu Polski nie zwracała się jednak w oczekiwany sposób, ponieważ 25-latek, pomimo regularnej gry, nie notował oczekiwanych liczb.

Deian Sorescu postanowił w tej sytuacji zacząć rozglądać się za nowym klubem i od pewnego czasu prowadził rozmowy z FCSB, co doprowadziło do wypracowania porozumienia między stronami.

W tej sytuacji zgodę na opuszczenie klubu przez bocznego pomocnika musiał wydać jeszcze Raków Częstochowa, który zgodził się finalnie na wypożyczenie piłkarza za 150 tysięcy euro z opcją wykupu za około milion euro.

Aktualny lider Ekstraklasy pożegnał się już z rumuńskim graczem komunikatem, życząc mu powodzenia w nowym zespole.

25-latek zakończył swój roczny pobyt w „Medalikach” na trzech trafieniach i trzech asystach zanotowanych w 27 występach.

Sorescu opuszcza drużynę prowadzoną przez Marka Papszuna z medalami za zwycięstwo w Pucharze (2021/2022) oraz Superpucharze Polski (2022).

FCSB plasuje się na obecnym etapie zmagań w rumuńskiej ekstraklasie na dobrym trzecim miejscu, ale traci siedem punktów do prowadzącego FCV Farul.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy