OFICJALNIE: Denis Zakaria w Juventusie

OFICJALNIE: Denis Zakaria w Juventusie fot. Silvi Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach potwierdziła transfer Denisa Zakarii do Juventusu.

Pobyt Szwajcaria w Niemczech został przepełniony wieloma świetnymi występami, które zaowocowały zainteresowaniem ze strony takich klubów jak Manchester United, Borussia Dortmund czy FC Barcelona.

W końcówce styczniowego okna transferowego swoich szans na jego angaż postanowił spróbować Juventus. Ma to związek z zaplanowanym odejściem Rodrigo Bentancura.

Massimiliano Allegriemu proponowano kilka kandydatur, ale od początku najmocniej naciskał on na sięgnięcie po Denisa Zakarię.

Ruszyły formalne rozmowy, w drodze których „Źrebaki” dały zgodę na przeprowadzkę. Jednocześnie defensywny pomocnik porozumiał się z turyńczykami w sprawie warunków kontraktu indywidualnego.

25-latek przybył na mocy transferu definitywnego za 8,6 miliona euro (4,5 miliona euro dla niemieckiego klubu i 4,1 miliona euro na dodatkowe koszty). „Stara Dama” nawiązała z nim współpracę wstępnie planowaną do 30 czerwca 2026 roku. Gracz będzie zarabiał trzy miliony euro netto za sezon.

To trzecie styczniowy ruch Juventusu - zatrudnieni zostali także Dušan Vlahović oraz Federico Gatti. Niewykluczone jednak, że to jeszcze nie jest ostatnie słowo ze strony piątej drużyny w tabeli Serie A, gdyż trwają rozmowy w sprawie pozyskania Nahitana Nándeza z Cagliari Calcio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy