Oficjalnie: Diafra Sakho w WHU

Oficjalnie: Diafra Sakho w WHU
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: WHU

Napastnik FC Metz Diafra Sakho został nowym nabytkiem West Hamu United.

Senegalczyk podpisał z "Młotami" czteroletnią umowę. Kwota transferu nie została ujawniona. 24-latek od początku swojej kariery grał dla francuskiego zespołu, począwszy od 2009 roku. Tam strzelił aż 43 gole na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów, czym przyczynił się do awansu Metz na najwyższczy szczebel rozgrywek ligowych.

Sakho słynie z szybkości i atletycznej budowy ciała. Po zakończeniu ubiegłorocznej kampanii został ogłoszony najlepszym piłkarzem Ligue 2.

- To dla mnie wielki dzień. Naprawdę kocham angielski futbol i od dawna moim marzeniem było zagrać w jednym z największych klubów z tego kraju. Dziś West Ham dał mi tę szansę i zrobię wszystko, aby jej nie zaprzepaścić - powiedział Sakho po złożeniu podpisu na umowie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE] Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy