OFICJALNIE: Djibril Sidibé dołączył do nowego zespołu

OFICJALNIE: Djibril Sidibé dołączył do nowego zespołu fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AEK Ateny

Djibril Sidibé będzie występował w drużynie AEK-u Ateny.

Djibril Sidibé przeszedł już testy medyczne i podpisał kontrakt z AEK-iem Ateny. Prawy obrońca parafował umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku.

Francuski boczny defensor wychował się w Troyes, a w Ligue 1 zadebiutował w barwach Lille. W 2016 roku został zawodnikiem AS Monaco, z którym zdobył pamiętny tytuł mistrza Francji w sezonie 2016/2017. Zawodnikiem klubu z Księstwa Sidibé był do lata, łącznie rozgrywając w jego barwach 174 spotkania, notując sześć trafień i 23 asysty.

W międzyczasie Francuz spędził również jeden sezon w Premier League. W rozgrywkach 2019/2020 był wypożyczony do Evertonu.

Sidibé jest 18-krotnym reprezentantem swojego kraju. Ostatni mecz w narodowych barwach rozegrał jednak w 2018 roku. Było to spotkanie z Danią na Mistrzostwach Świata w Rosji. To jego jedyny występ na mundialu zakończonym dla Francuzów sięgnięciem po złote medale.

Do AEK-u obrońca przeniósł się na zasadzie wolnego transferu ponieważ wcześniej rozstał się z ASM.

W trzech dotychczasowych meczach greckiej ekstraklasy AEK zdobył sześć punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy