OFICJALNIE: Dramat Darby'ego. 29-latek zmuszony zakończyć karierę

OFICJALNIE: Dramat Darby'ego. 29-latek zmuszony zakończyć karierę fot. Bolton Wanderers
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bolton

Stephen Darby został zmuszony do przedwczesnego zakończenia swojej kariery.

29-letni zawodnik dołączył przed startem minionego sezonu do Boltonu z Bradford City i miał nadzieję, że pomoże nowemu zespołowi osiągnąć dobry wynik na zapleczu Premier League.

Niestety boczny obrońca z powodu problemów zdrowotnych rozegrał zaledwie pięć spotkań dla „The Trotters”. Lekarze długo nie potrafili zlokalizować przyczyn jego niedyspozycji aż w końcu postawili druzgocącą dla niego diagnozę, która znalazła swoje potwierdzenie.

Stephen Darby cierpi na chorobę neuronu ruchowego (z ang. motor neurone disease, MND). To schorzenie polegające na niszczeniu komórek nerwowych (neuronów) kontrolujących mięśnie jest nieuleczalne i obecne dostępne terapie jednie łagodzą jego objawy w celu poprawy jakości życia chorego.

Wychowanek Liverpoolu ze względu na zaistniałej okoliczności nie jest w stanie kontynuować kariery i został zmuszony do przedwczesnego zakończenia swojej przygody z futbolem.

- Z wielkim smutkiem ogłaszam moją natychmiastową decyzję o przejściu na sportową emeryturę z powodu niedawno zdiagnozowanej choroby neuronu ruchowego. Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować moim kolegom z drużyny, menedżerowi Philowi Parkinsonowi i wszystkim pracownikom Boltonu za ich niesamowite wsparcie w tym niezwykle trudnym dla mnie i mojej rodziny okresie. Chciałbym również prosić o prywatność w tym momencie, abym mógł przygotować się do walki, którą mam przed sobą i abym mógł spędzić czas z najbliższymi mi osobami - powiedział Darby.

29-letni defensor rozpoczynał swoją karierę w szeregach Liverpoolu i był formalnie związany z klubem z Anfield do lipca 2012 roku. W tym czasie otrzymał tylko sześciokrotnie okazję do wykazania się umiejętnościami w pierwszej drużynie i pojawił się między innymi dwukrotnie na boisku w meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Darby dużo więcej szans na grę otrzymał na wypożyczeniach w Swindon Town, Notts County oraz Rochdale. Najlepiej wspominają go jednak kibice Bradford City, gdzie obrońca występował w latach 2012-2017. W trakcie swojego pobytu w tym klubie rozegrał 239 spotkań i wywalczył z nim awans do League One (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii) oraz był z nim dwukrotnie bliski wywalczenia promocji do gry w Championship.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy