OFICJALNIE: Dwie nowe umowy w Lechu Poznań

OFICJALNIE: Dwie nowe umowy w Lechu Poznań
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował o przedłużeniu współpracy z Filipem Szymczakiem oraz Barrym Douglasem.

„Kolejorz” notuje przełomowy sezon w polskiej piłce. Zespół dotarł do ćwierćfinału europejskich pucharów, a dokładnie Ligi Konferencji Europy. Odpadł z rozgrywek dopiero po starciu z późniejszym finalistą.

Na Bułgarskiej wierzą, że nie był to przypadek i wkrótce występy klubów znad Wisły w turniejach z logo UEFA staną się normą.

Poznaniacy będą mieli najprawdopodobniej okazję do powtórzenia sukcesu, gdyż obecnie zajmują w tabeli Ekstraklasy trzecie miejsce, które jest premiowane udziałem w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W ostatniej kolejce wciąż jednak prześcignąć może ich Pogoń Szczecin.

Bez względu na wszystko władze Lecha chcą nadal współpracować z Filipem Szymczakiem i Barrym Douglasem. Obaj doczekali się nowych umów.

Napastnik planowo ma pozostać co najmniej do 30 czerwca 2027 roku, a lewy obrońca przedłuży swój pobyt o następne 12 miesięcy.

– Filip miał z nami ważną umowę, ale chcieliśmy go dowartościować, bo wierzymy, że już w najbliższym sezonie, a potem także w kolejnych jego rola w zespole będzie coraz większa. To drogą, jaką przeszliśmy wcześniej z Jakubem Kamińskim. Jakubem Moderem, Kamilem Jóźwiakiem, czy w ostatnim roku z Michałem Skórasiem. Chcemy dowartościować naszego wychowanka i przekazać mu trochę odpowiedzialności w kontekście najbliższych miesięcy – oznajmił Piotr Rutkowski, prezes klubu.

– Jestem zachwycony i zaszczycony. Cieszę się, że przedłużyłem swój pobyt w Lechu i kontynuuję swoją cudowną historię, którą tutaj tworzymy razem – powiedział uradowany Szkot.

Dla Douglasa to już druga przygoda z Lechem Poznań. Obecnie ma on na swoim koncie 118 występów, z czego 24 uzbierane w trakcie bieżących zmagań.

Szymczak do pierwszego zespołu awansował w 2019 roku, ale ważnym członkiem kadry stał się dopiero po powrocie z wypożyczenia do GKS-u Katowice. W tej kampanii rozegrał 39 spotkań i strzelił trzy gole, notując także cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub OFICJALNIE: Henrik Ojamaa ma nowy klub David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy