OFICJALNIE: Edgar Davids zwolniony z czwartoligowego klubu. „Jego zatrudnienie było katastrofalną decyzją”

OFICJALNIE: Edgar Davids zwolniony z czwartoligowego klubu. „Jego zatrudnienie było katastrofalną decyzją” fot. Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SC Olhanense | Marca

Edgar Davids przestał pełnić funkcję opiekuna portugalskiego zespołu SC Olhanense.

Były wybitny reprezentant Holandii i zawodnik takich drużyn jak Ajax Amsterdam, AC Milan, Juventus, FC Barcelona, Inter Mediolan czy Tottenham został przedstawiony jako nowy szkoleniowiec SC Olhanense w styczniu bieżącego roku.

Przedstawiciele klubu zdecydowali się powierzyć swoją drużynę dobrze znanemu w świecie piłki 48-latkowi w nadziei na to, że ten pomoże ich ekipie utrzymać się przynajmniej na trzecioligowym poziomie w obliczu wprowadzonych zmian w systemie portugalskich rozgrywek.

Niestety Edgar Davids nie osiągnął wyznaczonego celu po poniesieniu porażki w barażach i dlatego postanowiono się z nim rozstać tuż przed rozpoczęciem zmagań w nowej czwartej lidze.

- Zostałem zmuszony do zaakceptowania decyzji o zatrudnieniu Davidsa, osoby o wspaniałej przeszłości jako zawodnika, ale to nie oznacza niczego, jeśli chodzi o jego wartość jako trenera. Dyrektor sportowy Andrea Papadia powiedział mi, że jest to dla nas jedyne skuteczne rozwiązanie, aby zdobyć pieniądze i nowych partnerów. Jednak finansowo nie osiągnęliśmy żadnych korzyści. Na poziomie sportowym jego zatrudnienie było katastrofalną decyzją. Podejrzewałem, że tak się stanie, a mieliśmy kilka innych opcji. Davids nigdy nie wiedział, jak stworzyć połączenie z drużyną, tożsamość lub model gry zgodny z naszą historią - przyznał prezes Luís Torres.

Były grający menedżer angielskiego Barnet i asystent w rodzimym Telstar zaistniał we wspomnianym portugalskim zespole w swoim debiucie na ławce trenerskiej przeciwko Lusitano de Évora (0:0), w którym ujrzał czerwoną kartkę tuż po ostatnim gwizdku sędziego za udział w bójce oraz późniejszym niepojawieniu się na konferencji prasowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy