OFICJALNIE: Emiliano Rigoni w Austin FC

OFICJALNIE: Emiliano Rigoni w Austin FC
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Austin FC

Austin FC ogłosiło zakontraktowanie Emiliano Rigoniego.

Klub z Major League Soccer, rywalizujący w Konferencji Zachodniej, pozyskał napastnika z São Paulo za około 3,6 miliona euro (cztery miliony dolarów). Kontrakt będzie obowiązywać do końca 2024 roku, z możliwością przedłużenia współpracy o kolejne dwa sezony.

Transfer Argentyńczyka został dokonany pod statusem „Designated Player”, dzięki któremu dany piłkarz może inkasować pensję przekraczającą określony limit, nałożony przez ligowych włodarzy.

W takiej formule każdy pracodawca z Major League Soccer może pozwolić sobie na posiadanie maksymalnie trzech zawodników. W przypadku Austin FC na mocy tak skonstruowanej umowy współpracują także Sebastián Druissi - rodak Rigoniego, grający z nim wspólnie wcześniej w Zenicie Sankt Petersburg, oraz Alex Ring.

Od momentu wkroczenia na seniorską ścieżkę kariery 29-latek wystąpił w 307 oficjalnych spotkaniach, notując 55 trafień i 36 asyst. Największe sukcesy jak dotąd odnosił we wspomnianym Zenicie, zdobywając trzy mistrzostwa i dwukrotnie Puchar Rosji.

W międzyczasie odbywał też wypożyczenie w Atalancie, Sampdorii i Elche. Od 2013 roku gracz środka ataku występował również w Belgrano i CA Independiente.

W trakcie jego przygody przytrafiły się także dwa występy w drużynie narodowej.

Austin FC obecnie okupuje drugą pozycję w swojej strefie, tracąc sześć punktów do prowadzącego Los Angeles Galaxy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy