OFICJALNIE: Evra wraca do Manchesteru United. Odbywa szkolenie trenerskie

OFICJALNIE: Evra wraca do Manchesteru United. Odbywa szkolenie trenerskie fot. West Ham United
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Patrice Evra

Patrice Evra wrócił do Manchesteru United, gdzie przygotowuje się do nowego etapu przygody z piłką.

Co do tego, iż Francuz uwielbia piłkę nożną, nie ma żadnych wątpliwości, dlatego też nie powinno dziwić, że po zawieszeniu butów na kołku szuka on możliwości kontynuowania swojej piłkarskiej przygody. Jakiś czas temu emerytowany już piłkarz wyznał, że w 2013 roku przystąpił do kursu trenerskiego UEFA B i teraz, gdy ma już więcej wolnego czasu, postanowił wznowić swoje starania o licencję.

Będzie o nią walczył w nie byle jakim środowisku, bowiem w Manchesterze United. 38-latek reprezentował barwy tego zespołu przez 8,5 sezonu i w tym czasie odniósł wiele sukcesów. W pewnym momencie gracz był postrzegany za jednego z najlepszych lewych obrońców na rynku, dlatego mógł mieć pewność, że wciąż jest mile widziany na Old Trafford. Kiedy potrzebował wsparcia w zdobyciu wykształcenia, „Czerwone Diabły” wyciągnęły do niego pomocną dłoń, co potwierdził sam Evra.

„Aż trudno mi wyrazić, co teraz czuję!!!” - napisał Evra w mediach społecznościowych pod zdjęciem w bluzie treningowej Manchesteru United.

„Sama możliwość noszenia tego treningowego stroju trenerskiego uczyniła mnie jedną z najszczęśliwszych osób. Dziękuję Manchesterowi United za pomoc, którą otrzymałem przy staraniach o licencję trenerską. Dzień pierwszy już za mną”.

Evra ma ambitne plany i chce jak najszybciej ukończyć kurs, by wkrótce po tym móc od razu zająć się trenowaniem. Niewykluczone, że swoją pierwszą ofertę otrzyma właśnie od Manchesteru United, który na dobry początek może mu powierzyć opiekę nad którymś z zespołów młodzieżowych.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy