OFICJALNIE: Faber nowym trenerem PSV Eindhoven

OFICJALNIE: Faber nowym trenerem PSV Eindhoven
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PSV Eindhoven

PSV Eindhoven podjęło decyzję o powierzeniu obowiązków pierwszego trenera Ernestowi Faberowi.

Dzisiaj rano władze „Rolników” zdecydowały się na niezwykle trudny krok, jakim było zwolnienie klubowej legendy Marka van Bommela. Jak się okazało nieco później, pociągnęło to za sobą szereg konsekwencji.

Współpracę z klubem zakończyli bowiem Bert van Marwijk (teść Van Bommela, który piastował stanowisko doradcy), a także asystenci 42-latka Reinier Robbemond oraz Jürgen Dirkx. Jakby tego było mało, PSV Eindhoven wkrótce będzie musiało poszukać nowego szefa akademii młodzieżowej.

Wynika to z faktu, że Ernest Faber, który od lipca 2018 roku dbał o sekcje młodzieżowe, został wyznaczony na tymczasowego szkoleniowca pierwszej drużyny. Tę funkcję planowo ma on pełnić do końca obecnego sezonu. Przez ten czas 48-latka wspierać będą Ruud Hesp i Boudewijn Zenden.

Dodajmy tylko, że dla Fabera nie jest to pierwszyzna, bowiem pod koniec kampanii 2013/2014, kiedy operacji musiał poddać się Phillip Cocu, to własnie były gracz „Czerwono-Białych” zastępował go na ławce trenerskiej pierwszego zespołu. Wówczas PSV Eindhoven zanotowało dwa zwycięstwa i trzy porażki.

W najbliższym czasie „Rolnicy” zmierzą się z Gelders Veenendaalse Voetbal Vereniging (Puchar Holandii) oraz PEC Zwolle (Eredivisie). Obecnie ekipa z Philips Stadion plasuje się na czwartym miejscu w tabeli tamtejszej ekstraklasie i do przewodzącej dwójki (AZ Alkmaar i Ajax) traci dziesięć punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy