OFICJALNIE: FC Barcelona z drugim poniedziałkowym transferem

OFICJALNIE: FC Barcelona z drugim poniedziałkowym transferem fot. FC Barcelona
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Barcelona

FC Barcelona potwierdziła zakontraktowanie Andreasa Christensena, byłego już piłkarza Chelsea FC.

Duńczyk nie potrafił dojść do porozumienia z „The Blues” w sprawie przedłużenie umowy, która de facto wygasła 30 czerwca. Wtedy zgłosiła się „Duma Katalonii”.

Obie strony prowadziły intensywne negocjacje, a ich efektem jest pełne porozumienie potwierdzone oficjalnym komunikatem.

Wicemistrz Hiszpanii ustalił ze stoperem warunki współpracy do połowy 2026 roku. W dokumentacji znalazła się klauzula wykupu o wartości 500 milionów euro.

Pensja zawodnika została ustalona na około sześć milionów euro za sezon.

Andreas Christensen ma 26 lat i uchodził za jednego z najlepszych środkowych obrońców w całej Premier League. Na tym szczeblu udało mu się rozegrać łącznie 92 spotkania, a posiadł on również doświadczenie w Bundeslidze. Trykot Borussii Mönchengladbach przywdziewał 82 razy.

Dla FC Barcelony jest to już drugi transfer potwierdzony w poniedziałek. Uprzednio klub poinformował o angażu Francka Kessié’ego.

Prezentacja 57-krotnego reprezentanta Danii odbędzie się siódmego lipca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy