OFICJALNIE: FC Porto na bogato. Nowe umowy CZTERECH piłkarzy!

OFICJALNIE: FC Porto na bogato. Nowe umowy CZTERECH piłkarzy! fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FC Porto | Record

FC Porto poinformowało o przedłużeniu współpracy z czterema zawodnikami. Podpisy złożyli Evanilson, Zaidu, Pepê oraz João Mário.

Portugalskie ekipy w ostatnim czasie zdecydowanie przeżywają znakomite chwile. Tylko w minionej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów trzy punkty zgarnęły Sporting oraz FC Porto, pokonując Olympique Marsylia i Bayer Leverkusen, a Benfica zremisowała z Paris Saint-Germain.

Ten czas postanowiły wykorzystać władze „Smoków”, przekonując swoich piłkarzy do podpisania nowych kontraktów.

Kluczowi dla Sérgio Conceição Evanilson, Zaidu, Pepê oraz João Mário związali się z drużyną do 30 czerwca 2027 roku.

Jak informuje „Record”, klauzula odstępnego w porozumieniu z Pepê wzrosła z 70 do 75 milionów euro. W przypadku Mário pozostała ona na niezmiennym poziomie 50 milionów euro. To samo dotyczy dostępnego za 100 milionów euro Evanilsona. Co do Zaidu, z pewnością otrzymał on podwyżkę dotychczasowej pensji.

Ten ruch dla mistrza Portugalii ma wymiar strategiczny. Mowa bowiem o graczach z przedziału wiekowego 22-25, którzy już teraz na brak ofert nie mogą narzekać. Dla przykładu, latem po Evanilsona, autora 21 goli w sezonie 2021/2022, zgłosił się Manchester United.

FC Porto w tym momencie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. O szczebel wyżej sytuuje się ono w grupie B Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy