OFICJALNIE: Fenerbahçe zabrało głos w sprawie bojkotu Superpucharu Turcji

OFICJALNIE: Fenerbahçe zabrało głos w sprawie bojkotu Superpucharu Turcji
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Fenerbahçe SK

Fenerbahçe wydało oświadczenie po tym, jak zawodnicy tego klubu zeszli z boiska po golu straconym w pierwszej minucie meczu o Superpuchar Turcji.

„Fenerbahçe od 20 lat walczy z niesprawiedliwym systemem piłkarskim w Turcji. Społeczność naszego klubu demonstruje sprzeciw wobec nieuczciwych praktyk, zarówno za pomocą metod sportowych, jak i prawnych.

Podczas meczu z Trabzonsporem, który odbył się 17 marca 2024 roku, z powodu niewystarczających środków bezpieczeństwa na boisko wtargnęły setki osób, które próbowały zaatakować naszych zawodników. Działania obronne piłkarzy przed zorganizowaną napaścią w Trabzonie, Turecka Federacja Piłki Nożnej uznała za godne kary.

Jedną z decyzji podjętych na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Ogólnym członków Fenerbahçe z 2 kwietnia 2024 roku było przełożenie meczu o Superpuchar na późniejszy termin ze względu na spotkania ćwierćfinałowe Ligi Konferencji Europy oraz żądanie, aby mecz poprowadził zagraniczny sędzia. W przeciwnym razie Fenerbahçe miało wystawić drużynę U-19 albo w ogóle nie wziąć w nim udziału. Stosowny wniosek klubu odrzuciła jednak Turecka Federacja Piłki Nożnej.

Podkreślamy, że wyszliśmy na boisko nie po to, żeby zwyciężyć, ale by bronić prawdy i w tym historycznym dniu dla tureckiej piłki nożnej chcemy wyrazić nasze stanowisko” - napisano.

Mecz o Superpuchar Turcji pomiędzy Fenerbahçe a Galatasaray pierwotnie zaplanowano na 29 grudnia 2023 roku w Arabii Saudyjskiej, jednak nie doszło do jego rozegrania ze względu na sprzeciw gospodarzy wobec upamiętnienia tureckiego bohatera narodowego Atatürka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! OFICJALNIE: Kadra Katalonii na mecz towarzyski z Panamą. Jest ciekawie! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! Wymiana bramkarzy z udziałem Łukasza Skorupskiego?! OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję OFICJALNIE: Thiago Motta podjął decyzję Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] Lech Poznań potwierdził rozstanie z drugim piłkarzem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Cracovia czyści. Odchodzi pięciu piłkarzy OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League OFICJALNIE: Julen Lopetegui wraca do Premier League Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup Vincent Kompany wskoczy na podium najdroższych trenerów świata? Bayern Monachium negocjuje wykup

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy