OFICJALNIE: Filip Starzyński odchodzi z Zagłębia Lubin
2023-06-07 16:52:17; Aktualizacja: 2 lata temu
Filip Starzyński poinformował za pośrednictwem Instagrama, że żegna się z Zagłębiem Lubin.
Kontrakt Filipa Starzyńskiego z Zagłębiem Lubin jest ważny tylko do 30 czerwca i wyjaśniło się, że nie zostanie przedłużony.
„Mecz z Rakowem Częstochowa był moim ostatnim w barwach Zagłębia. Dziękuję za te prawie osiem lat wszystkim kolegom z szatni, trenerom, pracownikom i kibicom. Zagłębie zawsze będzie moim klubem” - napisał 32-latek na Instagramie.
Ofensywny pomocnik, który w przeszłości grał w Ruchu Chorzów, trafił do klubu z województwa dolnośląskiego w styczniu 2016 roku. Początkowo był do niego tylko wypożyczony z Lokeren, ale po pół roku został wykupiony za rekordowe dla „Miedziowych” 500 tysięcy euro. Popularne
„Figo” przez lata stanowił o sile drużyny. W najlepszym pod tym względem sezonie 2018/2019 strzelił 13 goli w Ekstraklasie. W kolejnym uzbierał w niej 12 asyst. Łącznie rozegrał 234 spotkania, w których zanotował 56 trafień i 53 ostatnie podania.
Ostatni sezon nie był już dla niego taki udany, jeśli chodzi o liczby, bo raz trafił do siatki i dwukrotnie asystował. Lubinianie zakończyli go na dziewiątym miejscu w tabeli Ekstraklasy.


![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)




![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/170x113/slawomir-peszko.jpg)





![Trzech nowych! Jagiellonia Białystok ogłosiła kadrę na Ligę Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/115165/170x113/adrian-siemieniec.jpg)







![Trzech nowych! Jagiellonia Białystok ogłosiła kadrę na Ligę Konferencji [OFICJALNIE]](img/photos/115165/90x60/adrian-siemieniec.jpg)






