OFICJALNIE: Florentino Luís w AS Monaco

OFICJALNIE: Florentino Luís w AS Monaco
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS Monaco

AS Monaco potwierdziło angaż Florentino Luísa.

Defensywny pomocnik uwagę ekip z najmocniejszych lig europejskich przykuwał już od dłuższego czasu, a kiedy w styczniu z Benfiki odszedł Gedson Fernandes, wydawało się, że jego rówieśnik wkrótce zrobi to samo. Ostatecznie na taki ruch musieliśmy poczekać kilka miesięcy.

O 21-latka rywalizowały m.in. AC Milan, Sevilla czy Manchester United, a walkę wygrało AS Monaco. Siódma drużyna poprzedniego sezonu Ligue 1, w przeciwieństwie do innych klubów, zdołała osiągnąć porozumienie z „Orłami”.

Zakłada ono wypożyczenie ważne do 30 czerwca 2021 roku, za które Francuzi zapłacili 1,5 miliona euro, nie wchodząc jednocześnie w posiadanie opcji transferu definitywnego.

– Cieszę się, że dołączyłem do AS Monaco i otrzymałem tym samym szansę zdobycia pierwszego zagranicznego doświadczenia. Ten nowy etap jest dla mnie doskonałą okazją do odkrycia nowego piłkarskiego horyzontu w jednej z pięciu największych lig europejskich, ale przede wszystkim do kontynuowania moich postępów w klubie o wysokich ambicjach i standardach – oświadczył Florentino Luís.

Trzykrotny reprezentant Portugalii do lat 21 w pierwszym zespole lizbończyków rozegrał w sumie 32 spotkania (gol i asysta).

AS Monaco, oprócz najnowszego nabytku, w trwającym oknie transferowym pozyskało Axela Disasiego, Caio Henrique, Anthony’ego Musabę, Vito Mannone i Kevina Vollanda.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami OFICJALNIE: Kadra olimpijskiej reprezentacji Brazylii naszpikowana gwiazdkami Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Chelsea: Dlatego Čech został włączony do kadry „The Blues” Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Gerrard: To najpiękniejsza bramka, jaką kiedykolwiek widziałem na żywo [WIDEO] Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Bilić komentuję sytuację Grosickiego: Współczuję mu... Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Jović z poważnym problemami. Grozi mu pół roku więzienia Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Liga Europy: Piłkarz Hoffenheim został zmieniony w przerwie, bo jego żona zaczęła rodzić Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS] Real Madryt: Dwóch potencjalnych następców Zidane'a [AS]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy